P.D. James. Z nienaturalnych przyczyn.


Wydane przez
Wydawnictwo Buchmann

"Z nienaturalnych przyczyn" to druga powieść P.D. James, której głównym bohaterem jest policjant o zacięciu poetyckim, Adam Dalgliesh. Młody mężczyzna postanawia urlop spędzić z ciotką, którą darzy wielkim szacunkiem i której towarzystwo bardzo sobie ceni. Nadzieje młodego stróża prawa na spokojny wypoczynek burzą wścibscy i głośni, a zarazem dość zmanierowani sąsiedzi ciotki, którzy usiłują zainteresować Jane Dalgliesh i jej gościa zniknięciem pisarza Maurice Setona. Przyjemna atmosfera zamienia się w niewygodne dla Adama śledztwo, a urlop, w czasie którego mężczyzna obiecał sobie podjąć decyzję w kwestiach osobistych, skupia jego uwagę na zupełnie innych, niż Deborah Riscoe, osobach.

P.D. James tworzy unikalny klimat powieści. Sięgnęłam po nie po raz pierwszy wiele lat temu i od tamtej pory jestem orędowniczką jej prozy. Kiedy zobaczyłam po raz pierwszy jej zdjęcie uśmiechnęłam się. I polubiłam jej książki jeszcze mocniej niż wcześniej. 

3 komentarze:

TomekSzymek pisze...

Czytałem inną książkę tego autora i zrobiła na mnie ogromne wrażenie. O tej jeszcze nie słyszałem, ale na pewno przeczytam.

Monika Badowska pisze...

Autorki:-)

szamanka30 pisze...

Dość dawno temu czytałam jedną jej powieść. Spodobała mi się , ale więcej nie było:( Niedawno miałam w ręku tę, którą przeczytałaś i już miałam kupić, ale powstrzymał mnie format. Nie lubię pocketów, za mała czcionka.

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger