S. J. Watson. Zanim zasnę.


Wydane przez
Wydawnictwo Sonia Draga

To musi być straszne. Codzienne pobudki bez świadomości tego kim się jest i gdzie się jest. Codzienne próby uporządkowania świata skazane na porażkę. Codzienne uzależnienie od męża, który objaśnia czas i przestrzeń.

W takim przedziwnym i przerażającym stanie jest Christine. Po tragicznym zdarzeniu z przeszłości kobieta neurologiczną zdolność do zapisywania w pamięci wspomnień, do pamiętania ostatnich kilkunastu lat swojego życia, a także do tego, co działo się w poprzednim dniu. Cezurą jest sen.

Jedna z metod terapeutycznych jakie proponuje Christine lekarz jest pamiętnik. Kobieta codziennie notuje w nim to, co robiła, z kim rozmawiała, czego dowiedziała się o sobie i z tego, co czyta we własnych notatkach buduje świat nie mówiąc nic mężowi.

"Zanim zasnę" S. J. Watson to książka idealnie stopniująca napięcie. Kolejne informacje, spostrzeżenia Christine odsłaniają nam nowe oblicze bohaterki i sytuacji w jakiej się znajduje. Wczytywanie się - wraz z bohaterką - w jej zapiski pobudza ciekawość tak mocno, że ąż trudno odłożyć książkę zanim nie sprawdzi się własnych podejrzeń i tropów.

"Zanim zasnę" to powieść debiutancka. Ciekawa jestem kolejnych książek autora.

8 komentarzy:

Dabarai pisze...

Cieszę się, że ksiązka zbiera takie dobre recenzje, ja ja tez preczytałam jednym tchem! Mam nadzieję, że autor napisze wkrótce coś nowego...

Unknown pisze...

Bardzo bym chciała przeczytać tę książkę:) Słyszałam o niej wiele dobrego więc sięgnę:)

Iza pisze...

Uwielbiam tę książkę! Należy do moich ulubionych i jestem pewna, że za jakiś czas znów do niej wrócę;)
Też czekam na kolejne książki autora i jestem ich okropnie ciekawa:)

Unknown pisze...

Rzadko czytam nowości, czekam raczej na okazje w dedalusie czy matrasie, ale tutaj chyba zrobię maly wyjątek. Pozdrawiam :)

Monika Badowska pisze...

Oj, chętnie bym przeczytała jego kolejną książkę:-)

Monika Badowska pisze...

Miłej lektury:-)

Monika Badowska pisze...

:-)

Monika Badowska pisze...

Czekam na Twoje wrażenia:-)

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger