Jem zdrowo i strzelam gole!


Wydane przez

Wydawnictwo EneDueRabe

Cóż za smakowita książka! A jaka zdrowa! Dwie piłkarki i jedenastu piłkarzy opowiadają młodym czytelnikom o swoich zwyczajach żywieniowych i zdradzają przepisy na dania, które potrafią przyrządzić najlepiej. Wśród sław piłki nożnej znajdziemy Lukasza Podolskiego, Thierry’ego Henry’ego, Stevena Gerrarda, którzy podkreślają w wypowiedziach jak ważne dla zdrowia, kondycji i sukcesów w sporcie jest właściwie jeść.

W każdym przepisie podano czas gotowania i czas przygotowania, liczba dzieci, które najedzą się porcją proponowaną przez sportowca oraz wartość energetyczną dania.

Część książki poświęcono „Radom i wskazówkom”. Autorzy wyszczególnili tu grupy żywieniowe, po które powinniśmy sięgać najczęściej i te, których każdy młody człowiek marzący o uprawianiu sportu, powinien się wystrzegać.

Strona wizualna książki zasługuje na ogromny plus, wykorzystano bowiem fotografie omawianych produktów i to tak ma tak sugestywne działanie, że z trudem powstrzymałam się przed pobiegnięciem do sklepu po mleko, banany i truskawki i zrobieniem koktajlu jaki lubi Miroslav Klose;)

W Europie zarejestrowanych jest dwadzieścia trzy miliony graczy w piłkę nożną. Gwiazdy futbolu trafiają na okładki tabloidów, ich życie jest szeroko omawiane wśród fanów sportu, dla wielu są ideałami wartymi naśladowania. Moim zdaniem warto, by dzieci dbały o zdrowie i kondycję wzorując się na słynnych piłkarzach.

Zachęcam do lektury i wykorzystania „Jem zdrowo i strzelam gole!”.

Brak komentarzy:

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger