Przejdź do głównej zawartości

Jem zdrowo i strzelam gole!


Wydane przez

Wydawnictwo EneDueRabe

Cóż za smakowita książka! A jaka zdrowa! Dwie piłkarki i jedenastu piłkarzy opowiadają młodym czytelnikom o swoich zwyczajach żywieniowych i zdradzają przepisy na dania, które potrafią przyrządzić najlepiej. Wśród sław piłki nożnej znajdziemy Lukasza Podolskiego, Thierry’ego Henry’ego, Stevena Gerrarda, którzy podkreślają w wypowiedziach jak ważne dla zdrowia, kondycji i sukcesów w sporcie jest właściwie jeść.

W każdym przepisie podano czas gotowania i czas przygotowania, liczba dzieci, które najedzą się porcją proponowaną przez sportowca oraz wartość energetyczną dania.

Część książki poświęcono „Radom i wskazówkom”. Autorzy wyszczególnili tu grupy żywieniowe, po które powinniśmy sięgać najczęściej i te, których każdy młody człowiek marzący o uprawianiu sportu, powinien się wystrzegać.

Strona wizualna książki zasługuje na ogromny plus, wykorzystano bowiem fotografie omawianych produktów i to tak ma tak sugestywne działanie, że z trudem powstrzymałam się przed pobiegnięciem do sklepu po mleko, banany i truskawki i zrobieniem koktajlu jaki lubi Miroslav Klose;)

W Europie zarejestrowanych jest dwadzieścia trzy miliony graczy w piłkę nożną. Gwiazdy futbolu trafiają na okładki tabloidów, ich życie jest szeroko omawiane wśród fanów sportu, dla wielu są ideałami wartymi naśladowania. Moim zdaniem warto, by dzieci dbały o zdrowie i kondycję wzorując się na słynnych piłkarzach.

Zachęcam do lektury i wykorzystania „Jem zdrowo i strzelam gole!”.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Konkurs na Blog Roku

Wczoraj ów konkurs wkroczył w kolejny etap. Za nami czas zgłaszania blogów, przed nami czas głosowania na te, co zgłoszone, a po południu 22 stycznia najpopularniejsze blogi oceniać będzie Kapituła Konkursu. Aby zagłosować na bloga, którego właśnie czytacie należy wysłać sms-a o treści E00071 (e, trzy zera, siedem, jeden) na nr 7144. Taki sms kosztuje 1,22 zł. Szczegóły konkursu: http://www.blogroku.pl/

Spacer po Sudetach, czyli kilka słów podsumowania.

Wyruszyłam ze Świeradowa Zdroju i z każdym krokiem oddalającym mnie od centrum i hałasu dobiegającego z okolicznych budów czułam się coraz lepiej. Cisza i pustka to zdecydowanie przestrzeń mi sprzyjająca. Oczy mi ciągnęło do błyszczących kamieni pod nogami, a całą sobą dostrajalam się do otaczającego mnie lasu. Im głębiej w Izery, tym więcej rowerzystów, ale urok Hali Izerskiej i obserwacja ludzi zajadających się popisowym daniem Chatki Górzystów nastrajały mnie bardzo pozytywnie. Gdy przy Stacji Turystycznej Orle okazało się, że będę spała w starym drewnianym domu, sama w wieloosobowym pokoju, uśmiechnęłam się szeroko. Obejrzałam wystawę, zjadłam niezbyt ciepłą acz smaczną zupę i zakończyłam długi dzień. Dzień kolejny okazał się być jeszcze dłuższy. W Jakuszycach o moje dobre nastawienie zadbała kawa w hotelowej restauracji i piękna droga przez las tuż za Jakuszycami. Karkonoski Park Narodowy rozpoczął się kaskada wodną, przy której można przycupnąć, by kupić bilet. Chwilę

Paweł Beręsewicz. Kiedy chodziłem z Julką Maj.

Wydane przez Wydawnictwo Literatura Książka Pawła Beręsewicza wprawiła mnie w dobry nastrój. Opisując pierwsze drżenia serca, pierwsze zakochanie z punktu widzenia piętnastoletniego Jacka Karasia Autor dokonuje wyłomu - bodaj pierwszy raz mam szansę przeczytać, jak reaguje nastolatek szykując się na randkę, co i czy w ogóle mówi rodzicom o swojej dziewczynie i czy tylko dziewczyny martwią się o to, w którą stronę skierować nos przy pocałunku. Jacek Karaś, którego czytelnicy mieli okazję poznać w książce " Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek ", kończy gimnazjum i w ostatniej klasie dostrzega niezwykły urok swojej klasowej koleżanki, Julki Maj. Zdobywając się na straceńczą odwagę pyta Julkę, czy zechciałaby być jego dziewczyną. Później, wbrew temu, co myślał Jacek, bywa trudniej - nagle trzeba myśleć o wielu sprawach, nad którymi nigdy nie było powodu się zastanawiać, funkcjonować w inny niż dotychczas sposób. Cenię sobie ostatnie rozdziały powieści. Nie powiem nic więcej - czytaj