Malarska wyprawa w literacki świat – warsztaty promujące książkę „Wizjokrąg” Mike’a Wilksa.


Empik i Wydawnictwo Egmont Polska zapraszają młodzież w wieku 12-15 lat na warsztaty twórcze promujące książkę „Wizjokrąg” autorstwa malarza Mike’a Wilksa. Spotkania odbędą się w salonach Empiku w Krakowie, Toruniu, Bydgoszczy, Warszawie
i Radomiu, w dniach 23 – 30.04. 2009.

„Wizjokrąg” to tajemny fantastyczny świat obrazów, w którym różne rzeczywistości przeplatają się ze sobą.  Autor – malarz - Mike Wilks, dzięki swojej wyobraźni ożywił gatunek fantasy i stworzył plastyczną, wciągającą opowieść dla młodzieży. Książka zachwyciła czytelników na całym świecie, teraz trafiła także do Polski.

O warsztatach:

Uczestnicy warsztatów podzieleni na grupy będą tworzyć obraz składający się z kilku elementów. By zdobyć wiedzę o tym, w jaki sposób go wykonać, będą musieli sprostać kilku zadaniom, takim, jak: zakupy malarskie, poszukiwanie kształtów i kolorów, czy kreacja baśniowego stwora. Poszczególne elementy warsztatów przygotowane są
w oparciu o treści zaczerpnięte z książki. W finale zabawy obrazy wszystkich grup zostaną sklejone w jeden wspólny „wizjokrąg”. Animatorzy ukryci pod postacią literackich Strażników Piątej Tajemnicy ocenią walory prac (pomysłowość i kreatywność) i nagrodzą zespoły odpowiednią ilością pigmentów. Forma spotkań rozwija wyobraźnię, pomysłowość i giętkość myślenia. Pobudza do własnej twórczości i obcowania ze sztuką. Przede wszystkim jednak zachęca do sięgnięcia po książkę, która z pewnością zachwyci nawet najbardziej wymagających czytelników literatury fantasy.

Warsztaty angażują twórczo uczestników w wesołą zabawę inspirowaną elementami fabularnymi książki. Zapraszamy serdecznie do udziału w spotkaniach, tym szczególniej, że część z nich zbiega się z obchodami Światowego Dnia Książki (23. kwietnia)
i jest to znakomita okazja do świętowania!

TERMINY WARSZTATÓW

23 kwietnia, godz. 11.00
Empik Kraków, Rynek Główny 5

23 kwietnia, godz. 12.00
Empik Toruń Starówka, ul. Wielkie Garbary 18

·     24 kwietnia, godz. 10.00
Empik DTC, Bydgoszcz, ul. Gdańska 15

·     29 kwietnia, godz. 11.00
Empik Junior Warszawa, ul. Marszałkowska 116/122

·     30 kwietnia, godz. 11.00
Empik Radom CH M1, ul. Grzecznarowskiego 28

Brak komentarzy:

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger