Renata Naprawa, Alicja Tanajewska, Ewa Korzeniewska. Program zintegrowanej edukacji wczesnoszkolnej w szkole podstawowej masowej lub w szkole podstawo


Wydane przez

Wydawnictwo Harmonia

Treści pedagogiczne proponowane przez Panie Tanajewską i Naprawę, po moich doświadczeniach z ich poprzednimi publikacjami, wzbudzają zaufanie.

„Program zintegrowanej edukacji…” przygotowany jest rzetelnie. Autorki we wstępie tłumaczą zasady tworzenia indywidualnych programów edukacyjnych, wskazują na czynności, które powinny poprzedzić takież tworzenie, podpowiadają kto powinien zaangażować się w pracę nad konstruowaniem programu, aby był on zgodny z przepisami i najlepiej służący rozwojowi dziecka. Autorki podają opracowany przez siebie wzór indywidualnego programu edukacyjnego, przypominają metody pracy z dzieckiem.

Kolejne części książki zawierają szczegółowe treści i oczekiwane osiągnięcia ucznia dopasowane do poszczególnych klas w ramach nauczania zintegrowanego. Treści nauczania zostały podzielone na: edukacje środowiskowa, polonistyczną, matematyczną, ruchową, plastyczną, techniczną, muzyczną i informatyczną.

„Program zintegrowanej edukacji…” to doskolane przygotowana pomoc. Pamiętajcie o niej przygotowując programy dla swoich uczniów.

9 komentarzy:

Iwona pisze...

W styczniu 2009 roku zakupiłam Program dla uczniów upośledzonych w stopniu lekkim dla klas 1-3. Program spełnił moje oczekiwania. Długo szukałam na rynku takiego programu który zgodny byłby z obecną podstawą programową, jak również posiadał cele operacyjne.Mając ten program nie muszę sama tworzyć programu dla ucznia upośledzonego w stopniu lekkim.Program jest na tyle uniwersalny ze pasuje do każdego zintegrowanej edukacji. tzn nauczyciel zmieniając program dla klas 1-3, podręczniki, nie musi zmieniać tego programu dla dziecka upośledzonego w stopniu lekkim. I oto mi właśnie chodziło. Gorąco polecam

Monika Badowska pisze...

Iwono,
cieszy mnie głos praktyka nauczania zintegrowanego(ja pracuję z gimnazjalistami).
Pozdrawiam i życzę dobrych dni do wakacji i wspaniałych wakacji:)

lusia pisze...

Jest to gotowy program dla uczniów upośledzonych w stopniu lekkim. Opracowany jest w oparciu o obecną podstawę programową. Ma również odniesienie do najnowszej podstawy programowej z 23 grudnia 2008. Gorąco polecam!!!Jest oryginalny, prawidłowy i czytelny.Przede wszystkim jest mierzalny,realny i osiągalny.Dotyczy grupy uczniów z poziomu wiadomości koniecznych i podstawowych.Autorki zgodnie z podstawa programowa pominęły wiadomości ponadpodstawowe. Programy te spełniają moje oczekiwania.opracowane są przez wytrawnych specjalistów,przede wszystkim praktyków. Gorąco polecam kupno tych programów!!!

Natalia pisze...

Program bardzo dobry. Pozwala sledzic obowiązującą podstawe programowa z dnia 23 sierpnia 2007 roku która obowiazuje klasy drugie i trzecie podstawowe. Ma równiez odniesienie do obeccnej podstawy programowej z dnia 23 grudnia 2008. W klasie pierwszej w zasadzie nie ma praktycznie zmian. Uczniowie uczą sie wszystkich liter pisac i czytac. Czytają proste teksty powoli i poprawnie. Licza do 10 w podstawie programowej więc w wiadomościach ponadpodstawowych do 20. W klasie drugiej i trzeciej według nowej podstawy pominiete zostały algorytmy pisemnego dodawania, odejmowania, mnozenia i dzielenia. Tresci przyrodnicze okreslone sa w podstawie bardzo ogólnikowo.
Program opracowany przez autorki jest realny, mierzalny i wykonalny. Zawarte są w nim są równiez zajecia komputerowe. W edukacji polonistycznej oczekiwane osiągniecia dotyczace cwiczeń wstępnych do nauki pisania i czytania. Bardzo dokładnie przedstawione oczekiwane osiagnięcia z edukacji przyrodniczej, społecznej, muzycznej, zajęc technicznych i wychowania fizycznego. Ostatnio kupiłam Program nauczania dla II etapu edukacji w szkole podstawoej masowej lub specjalnej dla uczniów z niepełnosprawnościa w stopniu lekkim. Jestem bardzo zadowolona z zakupu tych programów. Polecam goraco kupno jednego i drugiego programu dla uczniów uposledzonych w stopniu lekkim

Monika Badowska pisze...

Lusiu, Natalio,
dziękuję za komentarze:)

robert.kuik pisze...

Program spełnia moje oczekiwania. Takiego właśnie szukałem na rynku. Jest przede wszystkim zgodny z obecną podstawą programową.

Monika Badowska pisze...

Robercie,
i o to chodzi:) Pozdrawiam.

Anonimowy pisze...

Życzenia dla Prowincjonalnej Nauczycielki.
Niech się spełnią świąteczne życzenia,te łatwe i trudne do spełnienia.
Niech się spełnią te duże i te małe,
te mówione głośno lub wcale.
Niech się spełnią te wszystkie krok po kroku,niech się spełnią w Nowym Roku !
Życzą wspaniałej, kreatywnej i bardzo sumiennej oraz pracowitej Prowincjonalnej Nauczycielce autorki Programów dla uczniów z niepełnosprawnością w stopniu lekkim i umiarkowanym

Monika Badowska pisze...

Drogie Autorki!
Dziękuję za pamieć, życzenia i dobra słowa:) Pragnę życzyć Paniom satysfakcji z pracy i wielu nauczycieli korzystających z propozycji Pań:)

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger