Przejdź do głównej zawartości

Wieści z Wydawnictw...


słowo/obraz terytoria wydaje "Historię filozofii rosyjskiej" Leonida Stołowicza. Sądząc po spisie treści... Ach! Och! I tym podobne;)
* * *
W.A.B zaprasza na spotkania autorskie z Zygmuntem Miłoszewskim w Tomaszowie Mazowieckim 25 czerwca, o godzinie 17, z Maxem Cegielskim w Kaliszu o 18 w piątek, 26 czerwca.
* * *
Miłośnikom czasów Cesarstwa Rzymskiego polecam serię "Rzymianie" oferowaną przez Wydawnictwo WAM.
* * *
Znak zaprasza 22 czerwca do krakowskiego kina Kijów na siedemdziesiąte urodziny Normana Daviesa. O tym jak zdobyć zaproszenie przeczytacie TU.
* * *
Wczoraj w Red Horsie swoją premierę miała "Kartografia" Kamilii Shamsie.
* * *

Jacek Pałkiewicz na Dniach Żoliborza!

Zysk i S-ka Wydawnictwo serdecznie zaprasza na spotkanie z Jackiem Pałkiewiczem podczas Dni Żoliborza w niedzielę 21 czerwcaw Parku Żeromskiego w Warszawie

Jacek Pałkiewicz będzie dedykował książki między godziną 16 a 18 na stoisku Zysk i S-ka Wydawnictwo

* * *

Wydawnictwo Kojro, tym którzy kupią "Lit-6" proponuje w promocyjnej cenie po 10 zł "Rozkaz" i "Listy do Trynidadu".

* * *

Lektury na wakacje proponują: Wydawnictwo SOL "Gosposia prawie do wszystkiego", Replika - "Maja.bloog.pl" i Wydawnictwo Literackie "Kryształowy anioł".

* * *

Fundacja "Borussia" z Olsztyna poszukuje osób w wieku 18 - 30 lat zainteresowanych odbyciem rocznego wolontariatu na Warmii i Maurach w ramach projektu „Międzynarodowy wolontariat w ochronie krajobrazu kulturowego na Warmii i Mazurach".

* * *

A TU znalazłam świetne książki w zupełnie niezrozumiałych, niskich cenach. Powiedzcie sami - rewelacyjna "Tajemnica Kopernika" Wydawnictwa M za jedyne 9, 90 zł?

* * *

Za chwilę odetchnę, poczuję, że mam wakacje i zacznę czytać i pisać. Teraz mam blokadę ze zmęczenia...


Komentarze

liritio pisze…
Widzę, że czytasz "Handlarza bronią" :) czy tak samo jak mnie książka bardzo cię śmieszy (w sensie, że zabawna jest :) ), ale jednocześnie zastanawiasz się jaką właściwie ma ona treść i cel?
Monika Badowska pisze…
Lirito,
trochę tak;))) Jutro napiszę recenzję - zostało mi kilkanaście stron.
belcantto pisze…
Czasem przychodzi takie uczucie i odczucie. Odpoczywaj zatem sumiennie :-) Pozdrawiam serdecznie!
Monika Badowska pisze…
Belcanto,
dziś też nie dałam rady... Jutro jadę na DKK, więc na szybko muszę przeczytać Lessing;)

Popularne posty z tego bloga

Konkurs na Blog Roku

Wczoraj ów konkurs wkroczył w kolejny etap. Za nami czas zgłaszania blogów, przed nami czas głosowania na te, co zgłoszone, a po południu 22 stycznia najpopularniejsze blogi oceniać będzie Kapituła Konkursu. Aby zagłosować na bloga, którego właśnie czytacie należy wysłać sms-a o treści E00071 (e, trzy zera, siedem, jeden) na nr 7144. Taki sms kosztuje 1,22 zł. Szczegóły konkursu: http://www.blogroku.pl/

Spacer po Sudetach, czyli kilka słów podsumowania.

Wyruszyłam ze Świeradowa Zdroju i z każdym krokiem oddalającym mnie od centrum i hałasu dobiegającego z okolicznych budów czułam się coraz lepiej. Cisza i pustka to zdecydowanie przestrzeń mi sprzyjająca. Oczy mi ciągnęło do błyszczących kamieni pod nogami, a całą sobą dostrajalam się do otaczającego mnie lasu. Im głębiej w Izery, tym więcej rowerzystów, ale urok Hali Izerskiej i obserwacja ludzi zajadających się popisowym daniem Chatki Górzystów nastrajały mnie bardzo pozytywnie. Gdy przy Stacji Turystycznej Orle okazało się, że będę spała w starym drewnianym domu, sama w wieloosobowym pokoju, uśmiechnęłam się szeroko. Obejrzałam wystawę, zjadłam niezbyt ciepłą acz smaczną zupę i zakończyłam długi dzień. Dzień kolejny okazał się być jeszcze dłuższy. W Jakuszycach o moje dobre nastawienie zadbała kawa w hotelowej restauracji i piękna droga przez las tuż za Jakuszycami. Karkonoski Park Narodowy rozpoczął się kaskada wodną, przy której można przycupnąć, by kupić bilet. Chwilę

Paweł Beręsewicz. Kiedy chodziłem z Julką Maj.

Wydane przez Wydawnictwo Literatura Książka Pawła Beręsewicza wprawiła mnie w dobry nastrój. Opisując pierwsze drżenia serca, pierwsze zakochanie z punktu widzenia piętnastoletniego Jacka Karasia Autor dokonuje wyłomu - bodaj pierwszy raz mam szansę przeczytać, jak reaguje nastolatek szykując się na randkę, co i czy w ogóle mówi rodzicom o swojej dziewczynie i czy tylko dziewczyny martwią się o to, w którą stronę skierować nos przy pocałunku. Jacek Karaś, którego czytelnicy mieli okazję poznać w książce " Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek ", kończy gimnazjum i w ostatniej klasie dostrzega niezwykły urok swojej klasowej koleżanki, Julki Maj. Zdobywając się na straceńczą odwagę pyta Julkę, czy zechciałaby być jego dziewczyną. Później, wbrew temu, co myślał Jacek, bywa trudniej - nagle trzeba myśleć o wielu sprawach, nad którymi nigdy nie było powodu się zastanawiać, funkcjonować w inny niż dotychczas sposób. Cenię sobie ostatnie rozdziały powieści. Nie powiem nic więcej - czytaj