Ludwik Koneberg, Gabrielle Förder. Kinezjologia dla dzieci. Jak uwolnić się od blokad w uczeniu się.

Wydane przez
Wydawnictwo Harmonia

"Na podstawie chińskiej nauki o energii Chi Kug zakłada się w kinezjologii, iż w ludzkim ciele znajduje się system kanałów energetycznych - meridianów(...)". Przyznaję - takie zdanie, przeczytane na jednej z pierwszych stron książki, nastawiło mnie do jej treści dość sceptycznie. Jednak im więcej zgłębiałam informacje podane przez Autorów, im mocniej przekonywałam się, że zaproponowane przez nich ćwiczenia są proste i logicznie wynikające z budowy ludzkiego ciała, tym szybciej ów sceptycyzm znikał, by wreszcie pozostawić mnie zainteresowaną dokonaniami kinezjologii edukacyjnej.

Autorzy w przystępny sposób tłumaczą mechanizmy powstawania w nas blokad - psychicznych i fizycznych, a także wskazują jak z owymi blokadami możemy sobie radzić. Proste ćwiczenia fizyczne, które możemy zaproponować naszym dzieciom i które możemy wykonywać sami, pozwolą nam zniwelować owe blokady, pozbyć się niewłaściwych ze względu na nasze funkcjonowanie mechanizmów obronnych, ułatwić sobie dobre funkcjonowanie w sytuacjach uczenia się i pracy. Konkretne rozwiązania proponowane przez Autorów dotyczą np. nauki zasad ortograficznych i matematycznych, a także zwalczania nadmiernego, szkodzącego nam stresu.

Na końcu książki znajdziemy listę polecanych książek, adresy internetowe, pod którymi znajdziemy więcej niż w omawianej książce, informacji o kinezjologii.

Bardzo ciekawa książka i co ważne - nie tylko dla specjalistów.

Brak komentarzy:

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger