Ruszyło nowe wyzwanie :)

Czytamy książki nagrodzone czterema nagrodami - Booker Prize, Prix Goncourt, nagroda Nike i Orange Prize. Każdy uczestnik wyzwania powinienen zobowiązać się do przeczytania przynajmniej po jednej książce nagrodzonej każdą z tych nagród.

Wyzwanie trwa od 11 stycznia do 30 czerwca. Po 30 czerwca wybierzemy kolejne 4 nagrody i wyzwanie będzie można kontynuować. Można będzie też czytać nadal książki z zakresu pierwszych czterech nagród. Do 30 czerwca jednak należy postarać się przeczytać trzy obowiązkowe.


Strona wyzwania: http://nagrodyliterackie.blox.pl/html


Lista lektur:


BOOKER PRIZE
Trochę znam, większość jednak nie. Ale na pierwszy ogień pójdą: "Zachować swój świat" Nadine Gordimer, nad której książkami zastanawiałam się w wyzwaniu noblowskim i "Bóg rzeczy małych" Arundhati Roy.

PRIX GONCOURT
Tu kiepściutko. Zacznę zatem od "Życie przed sobą" Romaina Gary'ego (Autora chwalonego bardzo przez Martę Fox) w audiobooku i  "Alabama song" Gillesa Leroy'a. Chciałabym też przeczytać ksiązkę Tahara Ben Jelloun zatytułowaną "Święta noc".


ORANGE PRIZE
Czytałam tylko "O pięknie", ale skoro w mojej bibliotece jest niewiele, w planach ujmę jedynie "Kiedy żyłam w nowych czasach" Lindy Grant.

NIKE
 Znam większość prozy. Od poezji, a już szczególnie Tkaczyszyna-Dyckiego, stronię. Białą plamą na mojej znajomości z NIKE są "Widnokrąg" i "W ogrodzie pamięci", więc to im spróbuję przyjrzeć się bliżej.


Dwie książki już mam.


Miłego czytania wszystkim biorącym udział w wyzwaniu:) A Padmie stokrotne dzięki:)

3 komentarze:

Arthur pisze...

Prowincjonalna nauczycielka i wybiera tylko salonowe nagrody. Hm.... to nie jest to, na co czekamy próbując umknąć przed ogłupiającą machiną towarzyskiej komercji.

Monika Badowska pisze...

Arthurze,
pluralis majestatis?

Arthur pisze...

Tak, tak - Szanowna Pani. :-) I Jej również tego prawa nie odmawiamy. ;-)

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger