Marta Bogdanowicz, Małgorzata Barańska, Ewa Jakacka. Metoda Dobrego Startu. Piosenki do rysowania.

Wydane przez
Wydawnictwo Harmonia

Nieco ponad miesiąc temu pisałam o zestawie książek i płyt Metody Dobrego Startu "Od piosenki do literki", w oparciu o który pracuję z uczniami. Są jednak w mojej klasie i takie dzieci, które znacznie lepiej radzą sobie w zadaniach przedstawionych w "Piosenkach do rysowania", więc w pracy pedagogicznej opieram się na obydwu zestawach MDS.

"Piosenki do rysowania" to materiały edukacyjne przeznaczone do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym, od 4 roku życia lub do pracy z dziećmi starszymi z zaburzonym rozwojem. Ćwiczenia oparte są na materiale nieliterowym. Dzięki realizacji zaproponowanych przez Autorki ćwiczeń wszechstronnie wspieramy rozwój sfery poznawczej i sfery ruchowej dziecka, przygotujemy dziecko do nauki pisania, kształtuje orientację dziecka w schemacie ciała i w przestrzeni.

W skład zestawu wchodzą:
- podręcznik z 64 scenariuszami zajęć,
- teczka z pomocami dydaktycznymi dla nauczycieli, czyli zawierająca kolorowe plansze odpowiednie do scenariuszy,
- teczka z materiałami dla uczniów zawierająca karty z wzorami, karty ćwiczeń i naklejki
- płyta CD z 64 piosenkami (za opracowanie muzyczne odpowiedzialna jest Danuta Szlagowska).

Skoro to zestaw, to wszelkie elementy zestawu są ze sobą powiązane i tak piosenki nawiązują treścią do barwnych ilustracji oraz do elementów graficznych w kart ćwiczeniowych.

Kreślenie, utrwalanie znaków graficznych przygotowujących dzieci do nauki pisania wsparte odpowiednio dobranymi piosenkami to nie tylko nauka przez zabawę, ale i świetna rozrywka podczas której można się czegoś nauczyć.

U mnie się sprawdza!

2 komentarze:

naczynie gliniane pisze...

To musi być świetne:)

Monika Badowska pisze...

Naczynie_gliniane,
jest:)

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger