Anna Paszkiewicz. Po drugiej stronie tęczy.


Wydane przez
Wydawnictwo Świat Baśni

Wyobraźcie sobie świat szary, biały, czarny, świat bez czerwieni, zieleni, bez niebieskości, żółci i całego tego bogactwa barw, które nam towarzyszy, a którego określić słowem nie sposób. Do takiego właśnie świata trafił wędrując po tęczy Kuba, który rozżalony padającym deszczem marzył o słońcu i wspaniałej zabawie z kolegami. 

Gdy chłopiec znalazł się w szarym świecie, powitały go postacie z bajek i baśni. Czerwony Kapturek, Tomcio Paluch, Ołowiany Żołnierzyk, Calineczka i inni bohaterowie bajek, które niestety coraz częściej giną w niepamięci kolejnych pokoleń dzieci.

Książka Anny Paszkiewicz przypomina baśnie i bajki, o których często już zapomnieliśmy. Przywołuje przygody bohaterów, które towarzyszyły naszemu dzieciństwu, które wypełniały nasze sny, marzenia, zapładniały naszą wyobraźnię pozwalając nam budować osobowość, wrażliwość, kształtowały nasze dorastanie. Dorośliśmy, zapomnieliśmy o towarzyszach z dzieciństwa i gdy mamy przedstawić dzieciom wartych poznania bohaterów literackich zdarza nam się pominąć tych, wypróbowanych, przyjaciół. A oni - skazani na niepamięć - gasną, szarzeją, giną.

Nie pozwólmy odejść bohaterom baśni i bajek. Czytajmy dobrze wydanych i opracowanych Andersena, Grimmów, Perrault'a i innych.

Brak komentarzy:

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger