Sterylizacja Duszki

No i nadszedł ten dzień... Dziś o 16:30 mamy stawić się u doktora. W związku z tym, Duszka nie dostaje jeść, co potęguje jej irytację. Trochę boję się drogi do weta i wyciągania jej z transportera, ale liczę na to, że dzięki Waszemu trzymaniu kciuków, wszystko dobrze się ułoży.

Duszka w dużym stopniu już się zaaklimatyzowała. Co prawda nadal najchętniej śpi na łazienkowym koszu od prania, ale zdarzyło jej się spać wczoraj na łóżku z Nusią i Sisi. Uwielbia włazić do szafy i tam zasypiać, spaceruje po całym mieszkaniu oglądając różne zakamarki z dużym zainteresowaniem, a głodna - siada przy swojej miseczce w pozycji na panienkę i czeka aż ktoś zauważy, że miska jest pusta.

Mogę brać ja na ręce, nosić na ramieniu przytulając, ale temu wszystkiemu najczęściej towarzyszy cichutkie powarkiwanie (podobnie reaguje Gusia, tylko dużo głośniej). Po zeszłotygodniowym podawaniu tabletki, kiedy to po wyciszeniu rui, Duszka znów się stała niedotykalskim kotem i trzeba było ją łapać w rękawicach i grubą bluzą, zraziła się do Z., któremu przypadła w udziale ta niewdzięczna rola. Prycha na niego już w chwili, gdy Z. wchodzi do łazienki, a gdy już nachyli się nad kuwetą, żeby ją sprzątnąć, to Duszka odbiera to jako atak na własny spokój i zaczyna wymachiwać łapkami.

Znalazłam dwa filmy prezentujące Duszkę w schronisku. Możecie je zobaczyć TU i TU. A jak już obejrzycie - myślcie ciepło o Duszce :-)

9 komentarzy:

jagus161 pisze...

Myślimy cieplutko o Duszce i życzymy jej szybkiego powrotu do formy po tym zabiegu. Będzie dobrze, bo inaczej być nie może. :)

ewung pisze...

Myślę ciepło i trzymam kciuki za szybką rekonwalescencję.

iw pisze...

Trzymam kciuki, żeby było dobrze!
Jest pod dobrą opieką, a zabieg jak wiem po swojej kici kotki znoszą naprawdę świetnie! :)

kociokwik pisze...

Dziękuję za kciuki i ciepłe myśli. W gabinecie była idealnie grzecznym kotkiem - przytuliłam ją, a wtedy lekarz zrobił jej zastrzyk. Teraz powoli się budzi.

abigail pisze...

Jaki biedny kocik w tym schronisku :(... Boi się... No to ciepłe myśli. Bardzo, bardzo dużo ciepła dla tej kotki...!

kociokwik pisze...

Abigail,
wyciąganie jej ze schroniskowej klatki było straszne. Na szczęście wiedzieliśmy, że za klatką będzie jej już tylko lepiej.

amyszka pisze...

Przyłączam do ciepłych myśli o Duszyczce ;))
Deczko spóźnione ,ale kciuki pewnie za dobre gojenie się przydadzą :)
Miała szczęście że do Was trafiła :))

kociokwik pisze...

Amyszko,
dziękuję za dobre słowo:-) Wczoraj mnie nieco weterynarz zdołował, bo stwierdził, że Duszka może zachowywać się agresywnie w domu, bo jest pomiędzy naszymi kotami, a to nie jest komfortowe:/

amyszka pisze...

Jak do tej pory nie była agresywna ,to po sterylce tym bardziej nie będzie.
Ważne żeby nie robić nic na siłę wokół niej...
Wiadomo że wizyty u weta są nieuniknione ,ale w domu już czuje się dość bezpiecznie ,więc raczej agresja jej nie grozi ;)

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger