Agata Widzowska-Pasiak. Myszka Precelka się nie nudzi.

Wydane przez
Wydawnictwo Wilga

Precelka jest zupełnym przeciwieństwem Szymka, który potrzebował towarzystwa Nudzimisiów. Rezolutna myszka potrafi tak zorganizować czas sobie i innym myszkom, że na nudę nie będzie czasu. Choć Nuda pojawia się czasami i towarzyszy myszce podczas zabaw, Precelka upiera się, by ja przegnać i nawet idzie po radę do seniora rodu. I gdy młodsi bracia Precelki domagają się pomocy w przegnaniu Nudy myszka wpada na genialny pomysł - zamienią Strefę Ludzkiej Niechlujności na Strefę Mysiej Czystości. 

Agata Widzowska-Pasiak zawstydza ludzi. Bałaganiarzy, którzy nie szanują miejsc przeznaczonych do wypoczynku rozrzucając na prawo i lewo śmieci. Niechlujów, traktujących trawnik jak kosz na odpadki. Na szczęście małe, niepozorne myszki, cenią czystość i podejmują się, poprzez zabawę, wysprzątać zabrudzony przez ludzi kawałek świata.

Jeśli Autorka tym tomem opowieści o myszce Precelki nawołuje do dbania o swoje otoczenie, to bardzo się cieszę. Jeśli jednak historia o Strefie Mysiej Czystości ma wspierać akcję Sprzątania Świata (która u nas polega najczęściej na zagnaniu szkolnych dzieci do zbierania butelek i innych odpadów w jakiś chaszczach), to podoba mi się nieco mniej. Dla własnego spokoju i z sympatii do Precelki przyjmuję tę pierwszą możliwość.

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Pytałaś jak podoba mi się Precelka :) Pięknie wydane książeczki z urokliwymi ilustracjami :)
Kupiłam trzy książeczki w prezencie , czyta je bratanica swojej córeczce , mam nadzieje że polubiły Precelke .
Pozdrawiam

Monika Badowska pisze...

Niebieska,
bardzo się cieszę:) Pozdrawiam:)

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger