Książki do wyzwań

Byłam dziś w bibliotece. Przygotowałam ściągawkę posiłkując się katalogiem i tworząc listy książek, które chciałabym przeczytać w ramach wyzwań. Przejrzałam też półki domowe i znalazłam jeszcze trzy książki, które planuję zgłębić do końca sierpnia; chcę zdążyć zanim skończy się Kolorowe Czytanie.

Oprócz tego, co widać na zdjęciach na ściągawce miałam Johna Galsworthy'ego "Dziewczyna czeka", "Kwiat pustyni", "Za rzeką", ale akurat ta trylogia schowana była na magazynowych półkach. Znalazłam też - do wywania pereferyjnego - "Przyjrzysty Tamir", ale odstraszyła mnie wielkość dzieła. Podobnie było z "Gramatyką miłości i innymi opowiadaniami" Bunina (to już czytanie Noblistów). "Lata pozłacane, lata szare" Stefana Kisielewskiego też były zbyt obszerne jak na mój gust.

4 komentarze:

agaczyta pisze...

Sporo tego znalazłaś. A Kolorowe czytanie kończy się 30 września, więc masz dodatkowy miesiąc :)

Monika Badowska pisze...

Dededan,
oooo, czyli znów coś przegapiłam?:)

Anonimowy pisze...

ale pięknie jesteś przygotowana do odrobienia zadania :)zazdroszczę udziału w trzech wyzwaniach, ja podjęłam się tylko jednego, bo czasu brakuje :(

Virginia

Monika Badowska pisze...

Virgina,
bo ja jestem taki człowiek, co woli się najpierw napracować, a później już tylko się pławić w przyjemnościąch:))) I w myśl tej zasady spędziłam przy komputerowym katalogu ponad godzinę, a później prawie godzinę między półkami w bibliotece. Oczywiście wszystkie interesujące mnie książki stały na najniższych, tych przy podłodze, półkach;)))

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger