O szablonieNapisałam w poprzedniej notatce, że winy doszukuję się w trzech szpaltach bloga. Zmieniłam blog na dwuszpaltowy, część linków przeniosłam w górę, nad notatki, i przeszłam do IE celem sprawdzenia funkcjonowania strony. Niestety - nic to nie dało.

Wróciłam zatem do trzech szpalt przekonana, że rezygnacja z przejrzystości (a to oznaczałaby zmiana szablonu na pierwotny) nie wyjdzie blogowi na dobre.

Zachęcam zatem do wybrania innej niż IE przeglądarki (co ciekawe: nie na wszystkich komputerach otwieranie bloga w IE jest utrudnione). Polecam Operę, Firefoxa, Chrom, a osobom szczególnie angażującym się w blogowanie i portale społecznościowe Flocka.

Licząc na to, że zostaniecie gośćmi prowincjonalnegonauczycielstwa, dziękuję za pomoc i zapraszam!

17 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Dziękuję serdecznie. Mnie nie trzeba zapraszać. Stronka jest tak dla mnie interesująca, ze codziennie
oglądam, czytam stronkę: prowincjonalna nauczycielka i kocio-kwik i potem w drugiej kolejności www.wp.pl następnie w dalszej kolejności -naszą klasę a dopiero później inne strony przeglądam, czytam o ile mi czas pozwoli. Pozdrawiam serdecznie Alicja Tanajewska

peek-a-boo pisze...

lubie tu zagladac, ale czy naprawde uwzasz, ze ktos dla jednego bloga zdecyduje sie na rezygnacje z przegladarki, ktora poza tym jedynym przypadkiem (a wiesza sie tu okrutnie),dziala bez zarzutu?

ktrya pisze...

właśnie, zgodzę się z peek-a-boo, zwłaszcza, że z innymi przeglądarkami mam nienajlepsze wspomnienia, a do explorera mam zaufanie, bo jeśli coś jest nie tak, to skończy się tylko na wolnym otwieraniu, a nie wywaleniu mnóstwo nowych okienek i innych histerii

Mimo trudności, dalej będę tu wpadać, bo jest to jeden z moich ulubieńczych blogów książkowych :)

Anonimowy pisze...

Nie rozumiem komentarzy. Przecież można mieć więcej niż jedną przeglądarkę. Pierwszy raz słyszę o tym, że szkodzi to komputerowi. Nawet chyba lepiej jak ma się co najmniej dwie przeglądarki. Więc nie widzę żadnego problemu.Zgadzam się to jeden z najbardziej ulubionych blogowa książkowych. Agnieszka Wilczewska

Monika Badowska pisze...

Peek-a-boo,
napisałaś: "czy naprawde uwzasz, ze ktos dla jednego bloga zdecyduje sie na rezygnacje z przeglądarki". A skąd to dziecinne przypuszczenie, że ja tak uważam? Ja uważam, że każdy robi tak jak chce - jeden prowadzi bloga po swojemu, drugi po swojemu przegląda Internet:)
A co do samej poruszonej przez Ciebie kwestii, to zbudowanie bloga jest nieporównywalnie większym zjawiskiem od odpalenia takiej a nie innej przeglądarki internetowej. Czy naprawdę uważasz, że w XXI wieku ludzie wyznają jeszcze takie zabobony jak wierność jednej, jedynej przeglądarce internetowej;)?

Ktryo,
wiesz, mamy tu do czynienia z klasycznym konfliktem dóbr. Jest to codzienna sytuacja, jasno określona na przykład w prawodawstwie. Jak myślisz, może warto, żeby każdy ustanowił sobie kontratyp przestępstwa polegającego na użyciu innej przeglądarki niż IE?

Agnieszko,
ja mam przeglądarek pięć - używam ich wymiennie:)

Anonimowy pisze...

Zgadzam się z Tobą Prowincjonalna Nauczycielko.Ja mam cztery przeglądarki. W pracowni komputerowej w szkole mamy trzy. Nasz informatyk powiedział, ze można z każdej korzystać. Sam nasz informatyk ma cztery w swoim laptopie. Kiedyś chciałam usunąć jedną przeglądarkę to wówczas informatyk powiedział mi, że to bezsens....Pozdrawiam Alicja Tanajewska

germini pisze...

Ja tylko dodam, że IE nie działa bez zarzutu - i nie tylko w przypadku tego bloga. I to jest fakt, nie subiektywne odczucie ;)

Ania Markowska pisze...

W życiu bym się nie przesiadła z powrotem na IE. Przez pewien czas korzystałam z opery, z firefoxa, z iceweasela, ostatnio z google chrome. Dostosowuję przeglądarkę do swoich potrzeb instalując odpowiednie rozszerzenia. I wszystkie strony działają mi bez zarzutu, również ten blog.

Anonimowy pisze...

Nic dodać nic ująć. Zgadzam się z Elenoirem, germini,Alicją, Agnieszką oraz oczywiście z opinia Prowincjonalnej Nauczycielki...Pozdrawiam Zofia Stankiewicz

naczynie gliniane pisze...

Fakt, IE to chyba najgorzej działająca przeglądarka.. i z wieloma funkcjonalnościami pozostaje w tyle za Mozillą, Operą czy Chromem.
Jeśli są problemy z odczytywaniem strony to w większości przypadków jest to efekt używania IE.
Taka rzeczywistość i nie ma się co obrażać na nią:)

Monika Badowska pisze...

Pod koniec ubiegłego roku twórca IE poprosił użytkowników Internetu, aby z powodu niedoskonałości i błędów w IE "przesiedli się" na inne przeglądarki. To chyba najdobitniej świadczy o tym, że IE się nie sprawdza;)

Anonimowy pisze...

Prowincjonalna nauczycielko może zmieńmy już temat i uważajmy go za zamknięty. Ważne jest dla Nas Twoje ostateczne zdanie poparte opinią, komentarzami innych osób korzystających z Twojego bloga
" Zachęcam zatem do wybrania innej niż IE przeglądarki..... Polecam Operę, Firefoxa, Chrom, a osobom szczególnie angażującym się w blogowanie i portale społecznościowe Flocka."
" Wróciłam zatem do trzech szpalt przekonana, że rezygnacja z przejrzystości (a to oznaczałaby zmiana szablonu na pierwotny) nie wyjdzie blogowi na dobre.
....Spróbuje zatem zrobić tak, aby nie stracić na czytelności bloga, .......Kolory zostają, choć nie twierdzę, iż rezygnacja ze zdjęcia w czołówce strony jest na stałe, ani też, że aktualne kolory zostaną na zawsze:)"
Licząc na to, że zostaniecie gośćmi prowincjonalnego nauczycielstwa, dziękuję za pomoc i zapraszam!"

Pozdrawiam Alicja Tanajewska

kasia.eire - Notatki Coolturalne pisze...

ja używam firefoxa i otwiera bez problemu, kolega polecił Chroma, że lepszy i szybciej pracuje, tam też się otwiera. Ja IE i tak nie lubię i uważam, że inne są lepsze, więc zmiana innym tylko na dobre wyjdzie. Pozdrawiam

Anonimowy pisze...

Moniko :) mi się podoba/ bardzo / i otwiera jak burza i od dawna czytam wszystko co napiszesz i czytać będę , niestety nigdy nie dam rady przeczyatć tego co Ty :)
pozdrawiam

Edyta pisze...

na szczęście używam firefoxa i nie mam problemów :) i na pewno dalej będę odwiedzać :)

Anonimowy pisze...

Używam również firefoxa i też odwiedzałam i będę czytać ta stronkę.Ewa Korzeniewska

Vampire_Slayer pisze...

IE jest jedną z gorszych przeglądarek, zawsze coś rozciągnie czy coś. Ale jeśli dopasowuję się bloga do IE, to jest inaczej. Za to widzę, że Ty korzystasz z różnych i szablon masz dopasowany tak mniej więcej do wszystkich. To nie Twoja wina, że IE czasem ma problemy z własną osobą ;)
Pozdrawiam serdecznie

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger