Jonathan Kellerman. Dowód.

Wydane przez
Wydawnictwo Amber

Poluję na każdą z książek Jonathana Kellermana wydana w Polsce. Ucieszyłam się zatem z "Dowodu", który w oryginale opublikowany został rok temu. Autor ma wyjątkową umiejętność opowiadania historii krwawych, budzących grozę w sposób fascynująco przywiązujący do fabuły.

W czymś, co miało być cudowną, olbrzymią rezydencją, a jest opustoszałym placem budowy z na wpół ukończonym budynkiem zostają znalezione dwa ciała. Kobieta i mężczyzna spleceni w miłosnym uścisku wyglądają groteskowo i wstrząsająco. Sprawa zostaje przekazana Milowi, a on jak zazwyczaj - i ku szczęściu czytelników - do rozwiązywania tajemniczej śmierci zaprasza dr Alexa Delaware'a. 

Kellerman, o czym już kiedyś pisałam, ale z przyjemnością napiszę raz jeszcze, ma umiejętność dobrego opowiadania historii z szeroko zarysowanym tłem społecznym. Przywiązuje duża uwagę do opisywania postaci - zarówno ich wyglądu, jak i ich obyczajów, czy charakteru. Skupia uwagę czytelnika na przedstawianych przez siebie przestrzeniach. Dba o szczegóły i za to, oraz za klimat powieści, go cenię:)

"Dowód" można kupić w:

Brak komentarzy:

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger