Kristin Dahl, Mati Lepp. Matematyka ze sznurka i guzika.


Wydane przez

Wydawnictwo Zakamarki

Wielu z nas słysząc "matematyka" odczuwa dyskomfort wiążący się ze złymi wspomnieniami ze szkoły (oczywiście, wielu jest takich, którzy lekcje matematyki wspominają jako jedne z lepszych chwil swojego życia). Książka "Matematyka ze sznurka i guzika" namawia nas byśmy pozbyli się uprzedzeń i razem z dziećmi dostrzegli w świecie nas otaczającym Matematykę.

Królowa Nauk nie jest tak wyniosła jak by się niektórym mogło wydawać. Jest za to sympatyczną częścią naszej codzienności, częścią bez której trudno nam żyć. Jak podzielić cukierki? Ile szklanek wody mieści się w garnku, jaki kształt ma stół, czy łatwo jest budować z klocków tylko słysząc polecenia, jak długi jest papier toaletowy na rolce i na ile możliwości można ustawić cztery zabawki?

Jeśli to, co powyżej napisałam wydaje się być niepoważną zabawą, to spieszę donieść, że to własnie jest matematyka. Mierzenie, liczenie, ważenie, rozróżnianie cyfr i liczb, wszelkie działania matematyczne skrywają się w zabawach i uświadamiają nam - dorosłym - jak istotna jest znajomość prawideł matematycznych.

Gorąco polecam:)

Brak komentarzy:

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger