Susanne Schurmann. Mam przyjaciółkę weterynarza.

Wydane przez
Wydawnictwo Media Rodzina

Przy okazji wizyty na WTK miałam okazję przyjrzeć się z bliska książkom z serii "Mądra Mysz", o której to serii słyszałam dobre słowa tu i ówdzie.

Paula jest weterynarzem. Narratorka przedstawia codzienną pracę pani doktor i jej pacjentów. Myliłby się jednak ten, kto sądziłby, że Paula zajmuje się tylko psami, kotami, ptaszkami, bo pomaga również koniom, krowom i innym zwierzętom żyjącym na wsi. 

Książka jest prosta i jednocześnie pouczająca. Duże ilustracje i jasno przedstawione sytuacje z praktyki weterynaryjnej pozwalają młodym czytelnikom na wyrobienie sobie wiedzy na temat tego, czym zajmuje się weterynarz. Może dzięki temu na pytanie zadawane przez ciekawskie ciotki "Kim chcesz być, gdy dorośniesz?" dzieci odpowiedzą "weterynarzem"? A może wiedząc na czym polega praca doktora zwierząt nie będą bały się zaprowadzić do gabinetu swojego ukochanego zwierzaka? Pod koniec opowieści o Pauli czeka na dzieci zagadka - pytanie o narzędzia weterynarza wzmaga dociekliwość i spostrzegawczość.

Bardzo przyjemna książka. Mój uśmiech wzbudzał szczególnie ciekawski żółw*, który występował na każdym, niemalże obrazku i który towarzyszył doktor Pauli przez prawie cały czas.

Dołączam się do słyszanych tu i ówdzie dobrych słów swoimi dobrymi słowami - warto!

* Na jednej z ilustracji żółw pije wodę z miski przez słomkę. Przekomiczne;)

Brak komentarzy:

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger