Luigi Garlango. GOL! Pierwszy mecz. Ruszamy do Brazylii.


Wydane przez
Wydawnictwo Sylabus

Tematyka książek włoskiego dziennikarza idealnie pasuje do piłkarskiego szaleństwa w jakim ostatnio żyjemy.

Mediolańskie młodzieżówki rozgrywają mecz, który obserwują skauci Interu i Mediolanu. Podziwiający grę nastolatków Gaston Champignon zauważa z oburzeniem, że trener Niebieskiej Akademii traktuje niesprawiedliwie swoich piłkarzy i nie docenia ich zaangażowania w grę. Kucharz i właściciel restauracji, a były piłkarz, postanawia stworzyć drużynę, której przyświecać będzie, jako główna idea, dobra zabawa w gronie przyjaciół. Gaston powoli, pokonując różne stereotypy i obawy, powoli kompletuje Cebulki odkrywając w młodych ludziach cechy, jakich nikt dostrzec w nich nie chciał i nie umiał.

Książki, choć napisane prostym językiem, czyta się bardzo dobrze. Autor przedstawiając szczegóły rozgrywek meczowych zrezygnował z operowania słowem i przedstawił konkretne sceny poprzez wprowadzenie komiksu stworzonego przez Stefano Turconiego.

Seria "Gol!" niesie ze sobą pozytywne przesłanie oparte na wartościach takich jak lojalność, szczerość, przyjaźń. Książki Luigiego Garlango warto podsunąć dzieciom marzącym o piłkarskiej karierze.

Brak komentarzy:

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger