Jennifer Haigh. Wiara.


Wydane przez
Wydawnictwo Świat Książki

To trudna do opisania książka. Trudna, bo i tematykę porusza niełatwą, a i wielość postaci nie sprzyja temu, by mówić o niej zwięźle.

Art, Sheila, Mike to rodzeństwo. Najmłodszy z nich ma trzech synów, żonę, która gardzi rodziną męża. Sheila, blisko związana ze starszym bratem, mieszka poza Bostonem i żyje w pewnym oddaleniu od wzajemnych rodzinnych relacji. Art, najstarszy z rodzeństwa, jest księdzem. Jako chłopiec był molestowany przez kuzyna matki, księdza. Gdy Art wkracza w wiek dojrzały zaskakuje go oskarżenie o molestowanie wnuka gospodyni parafialnej. Matka chłopca decyduje się ujawnić informacje o bliskości Arta i Aidana, co powoduje odsunięcie księdza z parafii. Atmosfera w Bostonie jest wystarczająco zła, by potraktować Arta jako kolejnego wykorzystującego młodych chłopców mężczyznę w koloratce. Czy jednak Art dopuścił się czynu, o który jest oskarżony? Czy jego rodzina wierzy oskarżającym, czy jemu?

Powieść Jennifer Haigh przeczytałam z zainteresowaniem. Mam jednak wrażenie, że w pewnym momencie autorka zdecydowała złagodzić wymowę swojej książki, że problem, o którym zdecydowała się pisać, nieco ją przerósł. Ale mimo to - uważam, że sięgnięcie po "Wiarę" może być wartościowe.

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Interesowała mnie Twoja opinia, bo mam tę książkę w kolejce do czytania. Teraz na pewno po nią sięgnę.

Monika Badowska pisze...

Czekam na Twoje wrażenia po lekturze:-)

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger