Opowiadania o zwierzętach. Polscy pisarze dzieciom.


Wydane przez
Wydawnictwo Literatura

Cóż za przyjemna lektura! Dwadzieścia trzy opowiadania, których głównymi postaciami są zwierzęta. Dwadzieścia trzy teksty doskonałych polskich prozaików zilustrowane przez troje równie doskonałych grafików. Przyjemność dla ducha i oka:-)

Szop, szczur, pies, kot, żółw, chomik, leśne zwierzęta. Zwierzaki kochane, zapomniane, wyrzucone i znalezione. Te, które opuszczone przez człowieka cierpią i takie, które dzięki trosce człowieka rozkwitają. 

Większość z opowiadań pokazuje jak dbać o powierzone zwierzę, jak czerpać radość z jego obecności i być za nie odpowiedzialnym. Znalazłam tylko dwa takie, które wzbudziły moją wątpliwość, ale ja - jak wiedzą odwiedzający mojego bloga - jestem przewrażliwiona i bezwzględna jeśli chodzi o dobro zwierząt;-))) Zresztą - wolę pisać o tym, co mi się podobało:-)

Olga Masiuk napisała przepiękną historię o psie niczyim, psie, który czekał na swojego człowieka. "Bajka o piesku Hau" Tomasza Trojanowskiego bardzo dobitnie pokazuje to, że zwierzę nie jest rzeczą, że czuje i potrzebuje ludzkiej obecności. Grażyna Bąkiewicz opowiedziała o mądrych gęsiach, a Karolina Jerzykowska  przedstawiła Moją Kochaną Wronkę. To oczywiście, tylko niektóre z opowiadań, nieliczne z opisanych w nich zwierząt.

Jestem zupełnie nieobiektywna. I zauroczona "Opowiadaniami o zwierzętach" :-)

Brak komentarzy:

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger