Isabel Abedi. Isola.Wydane przez

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Isola to wyspa. Położona nieopodal Rio de Janeiro ma stać się miejscem, w którym rozgrywa się akcja projektu filmowego. Ów projekt zakłada, że dwanaście osób, dotychczas sobie obcych, zamieszka na Isoli i podda się obserwacjom kamer.

Pomysł znany z Big Brothera, prawda? O ile jednak oglądanie programu było upiornie nudne, książka autorki bestsellerów dba o dawkowanie emocji, napięcia i umiejętnie przykuwa uwagę.

Pewnego dnia uczestnicy odkrywają grę, do której zaprasza ich organizator – znany reżyser filmowy Quint Tempelhoff. Młodzi ludzie losowali koperty zawierające kartki – na jedenastu z nich napisano „ofiara”, a na jednej „morderca”. Morderca miał wyeliminować z gry wszystkich uczestników, by wygrać. Uczestnicy mieli odkryć kto jest mordercą, unikać go i nie pozwolić się odesłać z wyspy.

Każdy z mieszkańców Isoli zmienia imię wraz z przybyciem na wyspę. Każdy z nich przywozi ze sobą własną historię. Historie splątane ze sobą, w dość ekstremalnych warunkach na jakie narażeni się uczestnicy projektu, zadziwiająco procentują.

Książka przykuła mnie do siebie na całe popołudnie. Autorka, dotychczas mi nieznana, pisze tak, że z przyjemnością przeczytam inne jej powieści.

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

Mbmm jak miło Cię nareszcie widzieć!!! Tęskniłam:)
A książka rzeczwiście może być ciekawa, Pozdrawiam ciepło!

Monika Badowska pisze...

Foxinoo :)

Anonimowy pisze...

zainteresowało mnie...

Monika Badowska pisze...

Chiaro
cieszę się:)

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger