Dorota Cahińska-Dylowicz, Mariola Drąg-Bylica, Halina Szopa. Bajka o Królu Kichaczu.


Wydane przez

Wydawnictwo Impuls

Bajka idealna na tę porę roku, do czytania dzieciom kichającym, prychającym i do zniwelowania owej przykrej dolegliwości.

W książeczce znajduje się rymowana bajka, o Królu Kichczu, mieszkańcu Wawelu. Król, którego kichanie bywa utrapieniem córki i dworu ogłasza konkurs kichania obiecując najlepsemu kichającemu rękę królewny.

Jako uzupełnienie bajki zamieszczono ćwiczenia mające za zadanie pomóc w zwiększeniu zasobu słownictwa dziecka, utrwalenie poprawnej wymowy głosek. Dziecko zaproszone jest do szukania różnic między ilustracjami, do wyodrębnienia z nałożonych na siebie obrazków poszczególnych postaci, do kontynuowania pracy ilustratora książeczki nad sznurem korali i koroną królewską, a wreszcie Autorki oddają młodemu czytelnikowi figurki Króla, Królewny i zwycięzcy konkursu zachęcając go do dramowego przedstawienia przygód bohaterów bajki lub do opowiedzenia bajki własnej.

Mimo, że książeczka może wydawać się niepozorna zawiera wiele ciekawych pomysłów stymulujących rozwój percepcji dziecka. Polecam:)

Brak komentarzy:

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger