Barbara Zakrzewska. Chcę dobrze czytać.


Wydane przez

Wydawnictwo Harmonia

"Chcę dobrze czytać" to książka skierowana do dzieci, które mimo pełnej sprawności intelektualnej mają kłopoty z opanowaniem sprawnego czytania z powodów zaburzeń percepcji. Autorka w liście skoerowanym do rodziców objaśnia sposób w jaki należy z ćwiczeń korzystać oraz tłumaczy, jak specyficzne zaburzenia wpływają na umiejętności dziecka związane z czytaniem. 

Ćwiczenia zgrupowane są wokół wierszy. Treść każdego wiersza podzielona jest na sylaby, które są naprzemiennie barwne. Autorka zachęca dzieci, by odczytywały najpierw sylaby, by oswoiły się z nimi, a efektem będzie to, że czytanie całościowe wyrazów stanie się łatwiejsze. W ćwiczeniach dzieci wyszukują liter różniących poszczególe wyrazy, przeliczają sylaby i w tychże sylabach litery, rysują, a przy tym wszystkim utrwalają znajomość wiersza pogłębiając umiejętność czytania ze zrozumieniem.

Wiersze opowiadają o tym, co dzieciom bliskie; o rodzinie, szkole, kocie i psie, świętach, lesie, porach roku. Dzieci czytają o Ojczyznie, o znakach drogowych, o zasadach właściwego zachowania.

Podobnie jak poprzednia książka Pani Zakrzewskiej, i ta jest godna polecenia:)

5 komentarzy:

Bazyl pisze...

A czy to tylko dla dzieci z kłopotami z percepcją? Bo zamierzam zainteresować Bartiego kwestią samodzielnego czytania. A może jakieś inne propozycje?

Monika Badowska pisze...

Bazylu,
a Twoje dziecię jest w wieku wczesnoszkolnym? Wypróbuj tę książkę lub jeśli Potomek jest młodszy - poszukaj łatwiejszych, dla dzieci:)

Bazyl pisze...

Cterolatek to jest :) A co byś proponowała?

Monika Badowska pisze...

Bazylu,
w Harmonii mają świetne książki z Metodą Dobrego Startu. Też dla dzieci w wieku trzych, czterech lat. Zerknij:)

Bazyl pisze...

Już przeglądam. Dzięki. A Barti od wczoraj chodzi po domu z zeszytem i pisze literki. Powiem szczerze, że niektóre całkiem udanie :D

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger