Ewa Nowacka. Małe kochanie, wielka miłość.


Wydane przez

Oficynę Wydawniczą Foka

Narratorką powieści Ewy Nowackiej jest rowiedziona czterdziestolatka wychowująca samotnie nastoletnią córkę, Magdę. Magda, ulegając porywom nastoletniego serca zakochuje się w Kamilu, by po tym gdy okaże się, że będą mieli dziecko poczuć się przez niego wzgardzoną, zrobić wszystko by wykreślić go ze swojego życia i by - jako samotna matka przed maturą - powić dziewczynkę.

Dawno już żaden bohater książki nie denerwował mnie tak jak Magda. Beztroska, kpiąca z obaw matki, przekonana, że jej się należy wielkie wejście w świat i wykorzystanie możliwości jakie daje jej życie zdawała się nie pamiętać o dwóch osobach - swojej matce i własnej córce.

Opowieść zapisana przez Ewę Nowacką jest szalenie prawdziwa. Co ciekawe - Autorka wchodzi w polemikę z powieścią "Magda.doc" Marty Fox; matka Magdy kpi z tego, jak bezboleśnie bohaterka "Magdy.doc" poukładała swoje życie.

Ewa Nowacka w "Małe kochanie, wielka miłość" otwiera oczy tym wszystkich, którzy chcieli by głosić, że każda matka jest oddana swoim dzieciom, a chęć zawłaszczenia dziecka, z istnienia którego chciano zrezygnować zabierając mu szansę na życie, zdarza się tylko w złych bajkach.

Brak komentarzy:

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger