Przejdź do głównej zawartości

Wieści z Wydawnictw

PAX poleca:

 Najnowsza książka wydana w serii "Wychowanie bez porażek" pt "Gdy dziecko się boi" prezentuje różne obszary lęku, jakie mogą pojawić sie w życiu każdego dziecka.  W centrum uwagi znajdują się tematy rozstania i pożegnania...

Książka podpowiada jak zapewnić dziecku solidne wsparcie we wszystkich sytuacjach kryzysowych... Mądra lektura dla rodziców, opiekunów, wychowawców....

* * *

W.A.B. zaprasza:

 

W piątek, 15 maja, o godzinie 18.30, zapraszamy na dyskusję poświęconą W.G. Sebaldowi, autorowi książki Pierścienie Saturna. Angielska pielgrzymka, która jest częścią cyklu spotkań „Orgia z myślą niemiecką” organizowanego przez Orgię Myśli i Instytut Goethego. Bohaterami cyklu są wielcy i interesujący Niemcy.

 * * *

WYPRZEDAŻ ARCHIWUM WYDAWNICZEGO W SŁOWO/OBRAZ TERYTORIA

Jedyna możliwość zakupu książek, których od dawna nie ma w księgarniach, a które na aukcjach internetowych często osiągają zawrotne ceny. Ostatnia okazja kupienia egzemplarzy archiwalnych. Liczba egzemplarzy ograniczona. Przy zamówieniu o wartości powyżej 200 złotych najcenniejsze książki wydawnictwa słowo/obraz terytoria otrzymają Państwo w prezencie. Liczba egzemplarzy książek objętych promocją jest niewielka, dlatego jeśli wybiorą Państwo na prezent tytuł niedostępny, skontaktujemy się z Państwem, by zaproponować inną książkę.

WAŻNE!

Zamówienia prosimy przesyłać na adres: handel@terytoria.com.pl.
Decyduje kolejność zgłoszeń.
Nie ma możliwości rezerwacji tytułu.
W tytule emaila należy wpisać hasło: WYPRZEDAŻ


KSIĄŻKI ZA 10 PLN
Życie seksualne Kanta    10 PLN
Alegoria    10 PLN
Evelyn    10 PLN


KSIĄŻKI ZA 15 PLN

Postkomunizm. Próba opisu.    15 PLN
Demokracja peryferii    15 PLN
Drogi do raju    15 PLN
Geometria wyobraźni. Szkice o architekturze dwudziestolecia międzywojennego    15 PLN
Sztuki Niezborne    15 PLN
Biały kamień    15 PLN
Formy pamięci    15 PLN
Jak będzie po śmierci    15 PLN
Król Bohusch    15 PLN
Lang    15 PLN
Laska pana Oramusa    15 PLN
Narodziny marketingu    15 PLN
O niej    15 PLN
Podróż na dzwiękach szamańskiego bębna    15 PLN
Świadomość i historia    15 PLN
Dwudziestolecie międzywojenne    15 PLN
Oświecenie    15 PLN
Romantyzm    15 PLN
Pisarki polskie    15 PLN


KSIĄŻKI ZA 20 PLN

Casanova    20 PLN
Kształtowanie się umysłu naukowego    20 PLN
Latające psy    20 PLN
Ewolucja teorii dedukcyjnej    20 PLN
Na własny rachunek    20 PLN
Przygody dzieł literackich    20 PLN
Czarny człowiek    20 PLN
Fotografie z tłem    20 PLN
Europa i jej narody    20 PLN
Sztuka w świecie znaków    20 PLN


KSIĄŻKI POW. 30 PLN

Po stykach    30 PLN
Zwierciadło i lampa    30 PLN
Sztuka romantyczna    30 PLN
Słownik schulzowski    30 PLN
Gorączka romantyczna    30 PLN
Przed wybuchem wstrząsnąć    30 PLN
Filozofia horroru    30 PLN
Gorycz i sól    30 PLN
Delacroix. Dzienniki 1822-1863.    35 PLN
Świat jako labirynt    35 PLN
Oblicza Rosji    35 PLN


KSIĄŻKI W PREZENCIE (przy zamówieniach powyżej 200 PLN)

Romantyzm i egzystencja   
Jak pachnie na Litwie Mickiewicza i inne studia o romantyzmie
Pani Bovary
Słoneczne kino Pedro Almodovara

* * *

Nasza Księgarnia ogłasza:

Ogólnopolski konkurs czytelniczy "Jezioro Samotnia"

Po raz kolejny organizujemy konkurs dla uczniów klas IV, V i VI szkół podstawowych, dzięki któremu biblioteki mają szansę wygrać atrakcyjne nagrody książkowe, a dzieci – okazję do rozwinięcia wyobraźni oraz zapoznania się z fascynującą literaturą.

Tegoroczna edycja konkursu związana jest z książką "Jezioro Samotnia" autorstwa Lindy Newbery.

Zadanie konkursowe polega na napisaniu pracy pisemnej na poniższy temat: 

 "Był sobie człowiek, który pragnął się dowiedzieć, czym jest szczęście..." 
Co, Twoim zdaniem, chciał przekazać Finnigan Becie opowiadając jej szczęśliwe historie? Jak brzmiałaby Twoja opowieść o szczęściu?

Ogólnopolski konkurs czytelniczy "Bunt w Sobiborze"

Wydawnictwo Nasza Księgarnia organizuje konkurs dla uczniów 3 klas gimnazjum i oraz wszystkich klas szkół średnich. W naszym konkursie instytucje takie jak biblioteki, szkoły czy domy kultury mają szansę wygrać atrakcyjne nagrody książkowe, a młodzież – okazję do rozwinięcia wyobraźni oraz zapoznania się z fascynującą literaturą.

Żeby wygrać należy przeczytać książkę Bunt w Sobiborze i opracować  temat:
Zastanów się nad postawą wybranego uczestnika wydarzeń opisanych w książce „ Bunt w Sobiborze".


Szczegóły na stronie internetowej wydawnictwa.

 * * *

MAG informuje:

 

Na tegorocznej edycji Polskiego Konkursu Reklamy KTR w kategorii Ilustracja nagrodę Brąz otrzymał Irek Konior za ilustrację do książki Księga Cmentarna autorstwa Neila Gaimana, wydanej przez Wydawnictwo Mag w październiku 2008 roku.

Polski Konkurs Reklamy, organizowany od 2004 r. jako podstawa działalności statutowej - afiliowanego przy Stowarzyszeniu Komunikacji Marketingowej SAR - Klubowi Twórców Reklamy. Jest to największy konkurs branży reklamowej w Polsce, gdzie jurorami są najlepsi dyrektorzy kreatywni zaangażowani w proces powstawania komunikatów reklamowych, których prace zostały nagrodzone w konkursach międzynarodowych lub polskich, oraz przedstawiciele środowisk twórczych i akademickich. Przewodniczącym jury jest co roku inny, zaproszony z zagranicy, cieszący się uznaniem środowiska Dyrektor Kreatywny.
Obecnie nagrody KTR przyznawane są w następujących kategoriach: Reklama Drukowana (Print, Outdoor), Reklama TV, Cyber, Active Advertising (w tym PR), Design, Warsztat TV, Ilustrac.

* * *

Wydawnictwo Iskry zaprasza:

na spotkanie z Romanem Kurkiewiczem, autorem zbioru felietonów pt. Klapsy polskie
Spotkanie odbędzie się w czwartek 14 maja 2009r. o godz. 18.00 w Traffic Clubie w Warszawie, przy ul. Brackiej 25.

* * *

Czytelnik zaprasza:

Redakcja "Magazynu Apokaliptycznego 44" zaprasza na piąte spotkanie z cyklu "Dzieje duszy od początku czasu do Euro 2012". Naszym gościem będzie Wojciech Chmielewski, a spotykamy się pod hasłem "Śmierć marzeń w najnowszej prozie polskiej". Rozmowa będzie dotyczyła zarówno drogi twórczej Wojciecha Chmielewskiego, jak i kondycji współczesnej polskiej literatury. 12 maja (wtorek), godzina18.00 klub N44 (ul. Nowogordzka, 44 m.7).

* * *

Red Horse informuje:

Na początku czerwca w magazynie Firmy Księgarskiej Jacek Olesiuk dostępne będą wersje kieszonkowe dwóch tytułów Kathy Reichs - "Deja Dead" oraz "Śmierci za dnia".

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Konkurs na Blog Roku

Wczoraj ów konkurs wkroczył w kolejny etap. Za nami czas zgłaszania blogów, przed nami czas głosowania na te, co zgłoszone, a po południu 22 stycznia najpopularniejsze blogi oceniać będzie Kapituła Konkursu. Aby zagłosować na bloga, którego właśnie czytacie należy wysłać sms-a o treści E00071 (e, trzy zera, siedem, jeden) na nr 7144. Taki sms kosztuje 1,22 zł. Szczegóły konkursu: http://www.blogroku.pl/

Spacer po Sudetach, czyli kilka słów podsumowania.

Wyruszyłam ze Świeradowa Zdroju i z każdym krokiem oddalającym mnie od centrum i hałasu dobiegającego z okolicznych budów czułam się coraz lepiej. Cisza i pustka to zdecydowanie przestrzeń mi sprzyjająca. Oczy mi ciągnęło do błyszczących kamieni pod nogami, a całą sobą dostrajalam się do otaczającego mnie lasu. Im głębiej w Izery, tym więcej rowerzystów, ale urok Hali Izerskiej i obserwacja ludzi zajadających się popisowym daniem Chatki Górzystów nastrajały mnie bardzo pozytywnie. Gdy przy Stacji Turystycznej Orle okazało się, że będę spała w starym drewnianym domu, sama w wieloosobowym pokoju, uśmiechnęłam się szeroko. Obejrzałam wystawę, zjadłam niezbyt ciepłą acz smaczną zupę i zakończyłam długi dzień. Dzień kolejny okazał się być jeszcze dłuższy. W Jakuszycach o moje dobre nastawienie zadbała kawa w hotelowej restauracji i piękna droga przez las tuż za Jakuszycami. Karkonoski Park Narodowy rozpoczął się kaskada wodną, przy której można przycupnąć, by kupić bilet. Chwilę

Paweł Beręsewicz. Kiedy chodziłem z Julką Maj.

Wydane przez Wydawnictwo Literatura Książka Pawła Beręsewicza wprawiła mnie w dobry nastrój. Opisując pierwsze drżenia serca, pierwsze zakochanie z punktu widzenia piętnastoletniego Jacka Karasia Autor dokonuje wyłomu - bodaj pierwszy raz mam szansę przeczytać, jak reaguje nastolatek szykując się na randkę, co i czy w ogóle mówi rodzicom o swojej dziewczynie i czy tylko dziewczyny martwią się o to, w którą stronę skierować nos przy pocałunku. Jacek Karaś, którego czytelnicy mieli okazję poznać w książce " Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek ", kończy gimnazjum i w ostatniej klasie dostrzega niezwykły urok swojej klasowej koleżanki, Julki Maj. Zdobywając się na straceńczą odwagę pyta Julkę, czy zechciałaby być jego dziewczyną. Później, wbrew temu, co myślał Jacek, bywa trudniej - nagle trzeba myśleć o wielu sprawach, nad którymi nigdy nie było powodu się zastanawiać, funkcjonować w inny niż dotychczas sposób. Cenię sobie ostatnie rozdziały powieści. Nie powiem nic więcej - czytaj