Alexander McCall Smith. Niedzielny Klub FilozoficznyAutor znany mi dotychczas z cyklu książek o Mma Ramotswe i Bostwanie napisał jeszcze jeden cykl. Bohaterką uczynił Isabel Dalhousie, czterdziestoletnią filozofkę mieszkającą w Edynburgu. Oprócz rozwiązywania krzyżówek, rozmyślań filozoficznych, odwiedzania przyjaciół Isabel czas wolny wypełnia sobie redagowaniem „Przeglądu Etyki Stosowanej”.

W „Niedzielnym Klubie Filozoficznym” poznajemy bohaterkę, jej przyjaciół i towarzyszymy jej w czasie, gdy próbuje rozwiązać zagadkę śmierci młodego człowieka, śmierci z powodu upadku z teatralnego balkonu.

Dużo tu filozofii. Isabel recenzuje artykuły, których autorzy inspirują do zamieszczenia swoich tekstów w „Przeglądzie Etyki Stosowanej”, czyli zmuszona jest do czytania esejów zatytułowanych np. „Moralność a otyłość”, „Niepewność ojcostwa. Paternalizm a prawdomówność w genetyce”, „Hazard: analiza etyczna”.

O tym, co odkryła Isabel i cóż pisali autorzy tekstów jej nadsyłanych, a także o dylematach moralnych jakie rodzą się w codziennym życiu poczytać można, a może i trzeba, w „Niedzielnym Klubie Filozoficznym”. Zachęcam:)

 

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

własnie sie zastanwiałam nad ta ksiazka. teraz widze,ze raczej warto po nia siegnąc.

Monika Badowska pisze...

Myslę, że warto:)

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger