Nowe miejsce

Wczoraj Sisunia odbyła kolejną podróż. Przyjechaliśmy do Rodziców. Nie Sisulowych, naszych. Rodzice mają psa, dziewczynkę o imieniu Ciri. Na szczęście mają też 3 pokoje. I tu tkwi sekret bezkolizyjnego przebywania psa i kota w jednym domu. Kolejny sekret tkwi w zachowaniu samych zwierząt - Ciri udaje, że nie zauważa Sisi, a Sisi nie zauważa Ciri.

Jedyny moment bliższego kontaktu nastąpił wczoraj. Ciri leżała w małym pokoiku, za zamkniętymi drzwiami, a Sisi spacerowała po mieszkaniu i w spacerowaniu zawędrowała pod drzwi pokoju Ciri. Zbliżyła się do drzwi..., a drzwi zaszczekały;) Ale Sisulek zmykał;)

Sisi tradycyjnie poszła ze mną do łazienki. Spacerowała po krawędzi umywalki (brawo dla Kocilkowego poczucia równowagi), przyglądała się lustru, a gdy tylko wyszłam z kabiny prysznicowej wskoczyła tam, by sprawdzić zapach używanego przeze mnie mydła.

Budkę Sisi, z racji małej powierzchni pokoju, ustawiliśmy na fotelu. I biedny Sisul podskakiwał chyba ze 3 razy, miaucząc z oburzeniem, zanim udało sie mu wskoczyć do budy. I spała tam grzecznie do rana. A rano usiadła na parapecie i oglądała nowy, dla siebie, świat. A potem próbowała złapać wahadło w zegarze na ścianie.


sobota, 11 listopada 2006

Brak komentarzy:

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger