Grunwald 1410. Wielkie bitwy dla małych historyków.

Wydane przez
Wydawnictwo Skrzat

Jako, że jestem zwolenniczką poglądu, że o historii nie można zapominać, że trzeba pielęgnować pamięć, a z wydarzeń historycznych wyciągać wnioski, z przyjemnością zauważyłam nową serię książek dla dzieci, poświęconą wielkim wydarzeniom historycznym.

W książce "Grunwald 1410" czytelnicy znajdą opis największej z polskich bitew. Przyjrzą się sylwetkom wodzów stojących na czele obydwu wojsk, poznają zasady panujące pośród rycerstwa krzyżackiego, polskiego i litewskiego. Dowiedzą się jaką taktykę bitewną prezentował Władysław Jagiełło, a jaką Urlyk von Jungingen, jakiej broni używali walczący i jak przebiegała bitwa.

Opowieść jest skonstruowana tak, by pobudzać ciekawość młodego czytelnika. Dołączone do książki naklejki zachęcają do aktywniejszej lektury. Opowieść o wielkiej bitwie napisana przyjaznym językiem, z dobrymi ilustracjami, za niewielkie pieniądze stwarza doskonałą okazję do tego, by zaszczepić w dzieciach ciekawość historyczną.


Polecam:)

3 komentarze:

Klaudyna Maciąg pisze...

Myślę, że może to być dobra lektura nie tylko dla "małych historyków" i zaciekawi nawet "większe" towarzystwo :)

szamanka30 pisze...

W pełni podzielam Twoje zdanie. Historię swego narodu nalezy znac i pielegnować ją. Nie wolno zapominać, rocznic ignorować czy pozostawac obojętnym. Uczyć jej najmłodszych na zasadzie "Czym skorupka...".Zapraszam do siebie na wpis o Grunwaldzie.

Monika Badowska pisze...

Futbolowa,
książka jest przygotowana dla dzieci od lat 6:)

Szamanko30,
czytałam:)

Przepraszam dziewczyny, że odpisuję dopiero dzisiaj:)

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger