Jan Brzechwa. Wiersze i wierszyki dla najmłodszych.

Wydane przez
Wydawnictwo Wilga

Ilekroć czytam wiersze dla dzieci, tylekroć powracam do swojego dzieciństwa. Z Brzechwą było podobnie - bo chyba nie sposób nie wspominać przeszłości, w której miało się dwa warkoczyki, śpiewało na "Wyspach Bergamutach..." i płakało przy "Psich smutkach", prawda?

Cieszy mnie, że wciąż wydawana jest klasyka poezji dla dzieci, że wciąż rodzice mogą czytać swoim pociechom wiersze, które znają ze swojego dzieciństwa. Wydanie jakie trzymam w ręce jest przygotowane specjalnie z myślą o najmłodszych dzieciach - ma twarde kartonowe kartki, okładkę twardą, ale jednocześnie taką jak poduszka (nie wiem jak się to fachowo określa). Ilustracje są w prosty sposób powiązane z treścią wiersza jakiemu towarzyszą, a ich nasycenie i dobór zapewniają poukładane wrażenia estetyczne.

W zbiorze znalazł się mój ulubiony "Entliczek-pętliczek". Ech... Mając lat kilka popisywałam się przed rodziną jego recytacją;)))

2 komentarze:

maioofka pisze...

Ależ ślicznie ilustrowane te wierszyki Brzechwy! Kieruję się okładką co prawda, ale lubię taką grafikę w dziecięcych książeczkach - jak najdalej od disneyowskich schematów. Poszukam jej na prezent dla siostrzeńca, bo cudna :)

Monika Badowska pisze...

Maioofka,
:)

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger