Eliza Piotrowska. Książeczka-wycieczka po miastach i miasteczkach.


Wydane przez
Wydawnictwo Media Rodzina

Wakacyjny niezbędnik dla rodziców wędrujących z dzieckiem przed Polskę. Czemu dla rodziców, choć książka skierowana jest do dzieci? Dzięki tej książce rodzice mogą rozbudzić ciekawość dziecka. Lektura zaabsorbuje pociechę tak, że przestanie zwracać uwagę na długą podróż, korki, czy inne elementy utrudniające sprawne dostarcie z jednego miesca do drugiego. 

Autorka opisała około sześćdziesiąt miast rozsianych po całej Polsce. Zaproponowała czytelnikom krótkie, humorystyczne wierszyki charakteryzujące w pewien sposób miasta lub zaprezentowała owe miasta ujęte w niezmierzone obrazy podsuwane przez bogatą wyobraźnię. Ech, to moje pisanie nie oddaje uroku książki, w takim stopniu w jakim bym chciała.

Każde z miast jest przedstawione na oddzielnej karcie. Gdy otworzymy książkę na jednej stronie zobaczymy obrazek przedstawiający Polskę z wyraźnie zaznaczonym opisywanym miastem, a po stronie prawej przeczytamy doskonale napisany, zabawny w wymowie, udanie zilustrowany wierszyk o danym mieście.

Na zachętę cytat:
W Gdyni
szla ulicą pani w mini
I choć miała piękne nogi
to jej słownik był ubogi.

Ten wierszyk należy do moich ulubionych;)

P.S. Dojechaliśmy szczęśliwie. Miałam okazję zobaczyć wschód słońca. Korzystam z netu w bibliotece, gdzie nie mogę otworzyć bloga (mogę tylko edytować), bo zabrania mi "CENZOR";)))

2 komentarze:

Grzesiek. pisze...

A coś o Łodzi jest? :)

Monika Badowska pisze...

Grzesiek,
pewnie jest - sprawdzę w domu i jutro napiszę:)

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger