Zofia Tarajło-Lipowska. Kumpel kota, też kot.


Wydane przez
Wydawnictwo Radwan

Opowieść Zofii Tarajło-Lipowskiej przedstawia czytelnikom Kota, Kumpla tegoż Kota, też kota, Misia oraz będącą narratorką kobietę zapewniającą owym stworzeniom dach nad głową i pełne miski.

Niewielkich rozmiarów książeczka przedstawia trzydzieści historii opisującej codzienność wspólnego kocio-ludzkiego życia. Zwierzęta ze swoją panią rozmawiają o sąsiadach, dzielą się upodobaniami kulinarnymi, planują na co wydać zarobione pieniądze i rozważają to, kogo słucha komputer. Są też mniej wesołe chwile, czyli wizyta u weterynarza, choroba, zaginięcie, krótki łańcuch psa sąsiadów.

Całość jest serdeczną opowieścią o tych, których się kocha. Żałuję tylko, że książka nie ma wyraźniej określonego odbiorcy. Niektóre z wydarzeń są przedstawiane tak, jakby z zamysłu Autorki kierowane miały być do dzieci, inne, uderzając w nieco poważniejszy ton, sugerują, że czytelnik powinien być dorosły. Gdyby zadbano o to, lektura byłaby zdecydowanie przyjemniejsza.

3 komentarze:

Irena Bujak pisze...

Może być ciekawa książka ;)

Anonimowy pisze...

Tytuł mnie zaciekawił: uwielbiam moje koty i wiem, że to wspaniałe zwierzęta. Jednak nie lubię opowiadań, więc jeszcze nie zdecydowałam :)

Elina pisze...

Opowiadania nauczyłam się już lubić, więc zazwyczaj dawkuję je sobie z przyjemnością.
Może być ciekawie :)

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger