Andreas Steinhöfel. Rico, Oskar i Głębocienie.


Wydane przez
Wydawnictwo WAM

Rico jest głęboko utalentowanym chłopcem. Myśli wolniej od innych ludzi, a jego przemyślenia często bywają zaskakująco nowatorskie. Chłopca znają wszyscy mieszkańcy bloku, niektórzy powierzają mu opiekę nad swoimi mieszkaniami podczas wyjazdów. Rico tęskni za towarzystwem, tęskni za tym, by mieć przyjaciela i gdy pewnego dnia spotyka chłopca w kasku zaczyna mieć nadzieję, że Oskar zostanie jego przyjacielem. Gdy Oskar wbrew zapowiedziom nie odwiedza Rico, a co gorsza zostaje porwany przez grasującego w mieści porywacza dzieci Rico czuje się odpowiedzialny za przyjaciela i wyrusza, przełamując swoje lęki, z pomocą.

"Rico, Oskar i Głębocienie" to książka dla wszystkich.  Jedni dostrzegą to, co połączyło Oskara i Rico, inni pewne "dziwactwa" obydwu chłopców, jeszcze inni docenią to, jak Rico oswaja groźny dla siebie, zewnętrzny świat. W tej powieści brak patosu, jest prostota, są zwykłe sprawy, które mogą urastać do rangi kłopotów i kłopoty, które - odpowiednio potraktowane - stają się pospolitymi wydarzeniami.

Książka niemieckiego pisarza jest nietuzinkową opowieścią o przyjaźni i inności. Opowieścią wartą tego, by ją poznać; czytając lub słuchając.

P.S. Wydawnictwo WAM wydało książkę także w wersji audio. Czyta Artur Barciś.

Brak komentarzy:

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger