Martin Widmark, Helena Willis. Tajemnica biblioteki.


Wydane przez
Wydawnictwo Zakamarki

W uroczym, znanym z poprzednich opowieści traktujących o Biurze Detektywistycznym Lassego i Mai, miasteczku Valleby giną cenne książki z biblioteki.

Tajemnicze kradzieże zbiegają się w czasie z wizytami w bibliotece trojga czytelników: Pastora, profesor Brigitty Holm, elektryka Welmera Friska. Maja i Lasse w towarzystwie komisarza policji próbują przepytać bibliotekarkę i rozwikłać tajemnicę.

Podoba mi się w jaki sposób młodzi detektywi sprawdzają wszystkie możliwości, jak rozważają kto z podejrzanych jest winnym kradzieży książek. Obserwacja pastora, pani profesor i elektryka, śledztwo, angażujące na równo dzieci i dorosłych przynosi oczekiwane rezultaty - osoba wynosząca książki z biblioteki zostaje wykryta, a młody (wydawnictwo sugeruje wiek +6) czytelnik oddycha z ulgą - Lassemu i Mai znów się udało:-)

4 komentarze:

mpoppins pisze...

Myślę, że ta książka znalazłaby wielu czytelników w "mojej" bibliotece. Obserwuję, że nawet te najmłodsze dzieci z większą ochotą czytują książki detektywistyczne, horrorowate niż klasykę literatury dzieciecej

Monika Badowska pisze...

Mpoppins,
to chyba dopasowywanie lektury do tego, co wokół.

Zła Hrabina Gburia Furia pisze...

moja córka,lat 7, przepada za przygodami Lassego i Mai. I nie ona jedna - kilka razy słyszałam od znajomych mam, że są to pierwsze książki które dziecko czyta samodzielnie z własnej woli.Miło by było gdyby były dostępne w bibliotekach....

Monika Badowska pisze...

Tolorips,
na szczęście seria jest obszerna i jest się na czym wprawiać w czytaniu:-)

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger