Przejdź do głównej zawartości

Ulubiona książka z dzieciństwa

Allegro i Wydawnictwo Dwie Siostry ogranizują akcję, której celem jest wyłonienie ulubionej książki naszego dzieciństwa. Wybór Internautów zostanie uhonorowany wydaniem książki w serii Mistrzowie Ilustracji.

1. Książka na jaką można oddać głos, musi być skierowana do dzieci nie starszych niż dziesięciolatkowie.
2. Głosy, w pierwszym etapie akcji, oddaje się do 15 października, o TU - dobrze jest uzasadnić swój wybór.
3. Spośród nadesłanych propozycji zostanie wybranych pięć książek, które Wydawnictwo będzie mogło opublikować.
4. Od 30 października do 12 listopada będzie można oddać głos na jedną z wcześniej wybranych pięciu książek.
5. Nagrodą główną jest komplet książek z serii Mistrzowie Ilustracji. Nagrodę otrzyma osoba, której uzasadnienie komisja konkursowa uzna za najciekawsze.

* * *
"Dzieci z Bullerbyn"? Czy te z "Leszczynowej Górki"? A może "Kajko i Kokosz"? Muminki? Pipi? Miś Uszatek? Plastuś? A jaka jest Wasza ulubiona książka z dzieciństwa?

Komentarze

Anonimowy pisze…
Odbiegając nieco od tematu, strasznie podoba mi się strona internetowa tego wydawnictwa. Ten minimalizm... świetna sprawa :)
Monika Badowska pisze…
Krzysztofie,
ja zachwycam się serią mistrzowską:)
zefi-rynna pisze…
MAłpeczki z naszej półeczki. JAk ja bym chciała żeby to ktoś wydał.
pięcioro dzieci i coś.
Monika Badowska pisze…
Zefi-rynno,
niestety nie znam:/

Patrycjo,
wszelkie opowieści Nesbit są świetne:)
Piotr pisze…
"Lato" Tove Jansson, "Pippi Langstrumpf" Lindgren, "Przygody kota Filemona" Nejmana i Grabowskiego, "Miś zwany Paddington" Bonda oraz "Pajęczynę Charlotty" E.B.White'a i "Matyldę" Dahla.
Monika Badowska pisze…
Kilgarin,
a oddałaś głos na stronie allegro?

Popularne posty z tego bloga

Konkurs na Blog Roku

Wczoraj ów konkurs wkroczył w kolejny etap. Za nami czas zgłaszania blogów, przed nami czas głosowania na te, co zgłoszone, a po południu 22 stycznia najpopularniejsze blogi oceniać będzie Kapituła Konkursu. Aby zagłosować na bloga, którego właśnie czytacie należy wysłać sms-a o treści E00071 (e, trzy zera, siedem, jeden) na nr 7144. Taki sms kosztuje 1,22 zł. Szczegóły konkursu: http://www.blogroku.pl/

Spacer po Sudetach, czyli kilka słów podsumowania.

Wyruszyłam ze Świeradowa Zdroju i z każdym krokiem oddalającym mnie od centrum i hałasu dobiegającego z okolicznych budów czułam się coraz lepiej. Cisza i pustka to zdecydowanie przestrzeń mi sprzyjająca. Oczy mi ciągnęło do błyszczących kamieni pod nogami, a całą sobą dostrajalam się do otaczającego mnie lasu. Im głębiej w Izery, tym więcej rowerzystów, ale urok Hali Izerskiej i obserwacja ludzi zajadających się popisowym daniem Chatki Górzystów nastrajały mnie bardzo pozytywnie. Gdy przy Stacji Turystycznej Orle okazało się, że będę spała w starym drewnianym domu, sama w wieloosobowym pokoju, uśmiechnęłam się szeroko. Obejrzałam wystawę, zjadłam niezbyt ciepłą acz smaczną zupę i zakończyłam długi dzień. Dzień kolejny okazał się być jeszcze dłuższy. W Jakuszycach o moje dobre nastawienie zadbała kawa w hotelowej restauracji i piękna droga przez las tuż za Jakuszycami. Karkonoski Park Narodowy rozpoczął się kaskada wodną, przy której można przycupnąć, by kupić bilet. Chwilę

Paweł Beręsewicz. Kiedy chodziłem z Julką Maj.

Wydane przez Wydawnictwo Literatura Książka Pawła Beręsewicza wprawiła mnie w dobry nastrój. Opisując pierwsze drżenia serca, pierwsze zakochanie z punktu widzenia piętnastoletniego Jacka Karasia Autor dokonuje wyłomu - bodaj pierwszy raz mam szansę przeczytać, jak reaguje nastolatek szykując się na randkę, co i czy w ogóle mówi rodzicom o swojej dziewczynie i czy tylko dziewczyny martwią się o to, w którą stronę skierować nos przy pocałunku. Jacek Karaś, którego czytelnicy mieli okazję poznać w książce " Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek ", kończy gimnazjum i w ostatniej klasie dostrzega niezwykły urok swojej klasowej koleżanki, Julki Maj. Zdobywając się na straceńczą odwagę pyta Julkę, czy zechciałaby być jego dziewczyną. Później, wbrew temu, co myślał Jacek, bywa trudniej - nagle trzeba myśleć o wielu sprawach, nad którymi nigdy nie było powodu się zastanawiać, funkcjonować w inny niż dotychczas sposób. Cenię sobie ostatnie rozdziały powieści. Nie powiem nic więcej - czytaj