Andrzej Maleszka. Magiczne drzewo. Tajemnica mostu.


Wydane przez
Wydawnictwo Znak

Kolejna książka Andrzeja Maleszki zabiera nas w świat wyobraźni, magii, przygód. Znani z Czerwonego Krzesła Filip, Tośka i Kuki odzyskują krzesło, ale ich mama w obawie o bezpieczeństwo całej rodziny nakazuje mu niż nigdy nie spełniać życzeń żadnego z członków rodziny. Ale od czego pomysłowość dziecięca i koleżanka mieszkająca tuż obok?

W tym tomie Andrzej Maleszka pokazuje miłość młodych ludzi. Uświadamia do jakich poświęceń gotowa jest zakochana dziewczyna. Przentuje także ciemniejszą stronę ludzkiej natury - pożądanie władzy, zło.

Fascynująca opowieść. Z jednej strony tak bardzo nierzeczywista, że przypomina najdziwniejszą baśń, z drugiej - osadzona we współczesnych realiach. Jest miła rodzina 2+3, ale to właśnie oni lecą wraz z całym domem ponad chmurami. Są bilbordy z reklamującą żelki uroczą, acz sztuczną, dziewczyną, ale to książkowa Melania przemienia się w postać z plakatu. Istnieje Wenecja i coca-cola, ale Wenecja zalana płynącą kanałami wezbraną rzeką coli może istnieć tylko na kartach książki.

Mam nadzieję, że Andrzej Maleszka nie poprzestanie na dwóch książkach. Już od dziś czekam na kolejną.

Brak komentarzy:

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger