Merce Segarra, Berta Garcia. Chomik.

Wydane przez
Wydawnictwo Zielona Sowa

"Dbamy o nasze zwierzęta" to doskonała seria przygotowująca dzieci tego, że w ich domu pojawi się zwierzątko. Jeśli zatem Wasze dziecko już pisze kolejny list do Mikołaja, którego to listu głównym bohaterem jest kot, pies, rybki, czy chomik, a Wy jesteście skłonni spełnić marzenie dziecka, pomyślcie o odpowiedniej książeczce z serii.

W domu Michała, Marty, Malwiny pojawił się chomik Futrzak. Rodzice wybierają wraz z dziećmi odpowiednie domek, zabawki. Dzieci uczą się zwyczajów chomika, muszą przywyknąć do tego, że godziny aktywności zwierzaczka przypadają na ludzkie godziny snu. Dowiadują się czym karmi się chomika, jak często należy sprzątać w jego klatce i co powinno się znajdować w chomiczym mieszkaniu. Ważną informacją jest także ta dotycząca wypuszczania chomików z klatki i niebezpieczeństw na jakie można narazić zwierzę.

Na końcu książki znajdziemy propozycję wykonania magnesu na lodówkę w kształcie chomika i - co chyba najważniejsze - porady weterynarza.

Prosto i niesamowicie pouczająco:)

2 komentarze:

Katarzyna Piec Zaczyna pisze...

śliczna książeczka też chce chomika chlip

Anonimowy pisze...

Powstał portal .przeproś chomika.podobno ma ogromne powodzenie.chodzi w nim o to.że chomiki jako zwierzątka domowe często ulegają wypadkom.tracą życie .dzieci bardzo to przeżywają .i mimo upływu lat i dorosłości pamiętają o tym smutnym wydarzeniu.i w tym celu powstał ten portal. dla mnie wzruszające.niestety nie zapisałam dokładnego adresu.u mnie w domu urodziło się 14 chomików jednorazowo ale była zabawa.polecam!!!!Cieszę się z książki o tych cudownych i mądrych zwierzątkach:)

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger