Roksana Jędrzejewska-Wróbel. Siedmiu Wspaniałych i sześć innych, nie całkiem znanych historii.


Wydane przez
Wydawnictwo Bajka

Koźlątka i wilk, królewna i krasnoludki, Roszpunka, Kopciuszek, trzy świnki to bohaterowie bajek towarzyszących naszym dziecięcym dniom. Roksana Jędrzejewska-Wróbel proponuje, abyśmy przedstawili ich także współczesnym kilkulatkom. W tym celu uwspółcześnia nieco bajkowe historie - stwarza nowe opowieści, bohaterów stawia w sytuacjach w jakich dziś znaleźć się mogą dzieci.

Jak poradzić sobie z łobuzem wymuszającym kanapki i pieniądze od młodszych kolegów? Czy bycie celebrytą jest naprawdę fajne? Jak przeżyć rozwód rodziców? Jak wielu rzeczy potrzebujemy do szczęścia? I co się liczy w życiu bardziej - wygląd czy charakter? Na takie pytania muszą odpowiedzieć sobie bohaterowie "Siedmiu Wspaniałych..." i młodzi czytelnicy poznający zawarte w książce historie.

Połączenie klasyki ze współczesnością może przynieść bardzo ciekawe efekty. Tak jest w przypadku opowieści stworzonych przez Roksanę Jędrzejewską-Wróbel - opowieści, w których kryje się także funkcja terapeutyczna.
*   *   *

Wydawnictwu Bajka gratuluję nagrody "Guliwer w Krainie Olbrzymów"

2 komentarze:

Anulka pisze...

Brzmi zachęcajaco... . Dobry prezent pod choinkę dla kilkulatka. Moje córy już trochę starsze, ale są inne, młodsze dzieci w rodzinie :-).

Monika Badowska pisze...

Anulko,
polecam:)

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger