Rysowane wierszyki. Wybór i opracowanie Ewa M. Skorek.


Wydane przez
Oficynę Wydawniczą Impuls

Książka opracowana przez Ewę Małgorzatę Skorek jest podpowiedzią do wspólnej zabawy i nauki dla dzieci, rodziców, czy pedagogów.  

Pomysł na książkę okazał się być prosty i moim zdaniem skuteczny - na jednej stronie umieszczono wierszyk i instrukcję rysowania przedstawionego w wierszu przedmiotu, a na drugiej stronie - ten sam obrazek, powiększony, z kresek do poprawienia, podczas którego dziecko będzie ćwiczyło rączkę. 

Rysunki mają różną trudność - od prostych typu drzewo, czy kurczak, po trudniejsze jak na przykład staw z kaczkami. Doskonałym uzupełnieniem prób rysunkowych dziecka będą wierszyki, które odnoszą się do treści rysunku, są łatwe do recytacji, czy zapamiętania. 

Rysowanie pomaga także w stymulować rozwój mowy dziecka. Autorka zaleca korzystanie z rysowanych wierszyków podczas zajęć logopedycznych, podczas utrwalania głosek. Ciekawym pomysłem jest wykorzystywanie rysunków i wierszyków podczas zabawy w piasku, zabaw na podwórku (można wszak rysować kolorową kredą po asfalcie).

"Rysowane wierszyki" przeznaczone są dla dzieci młodszych i starszych. Ważne tylko, byśmy wraz z nimi wkraczali w świat tej prostej i wspomagającej rozwój sztuki.

2 komentarze:

Nyx pisze...

Dziękuję pięknie za tę recenzję! Właśnie przestałam się martwić o prezent Bożonarodzeniowy dla mojej siostry ;)

Monika Badowska pisze...

Nyx,
bardzo mi miło:)

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger