Małgorzata J. Kursa. Tajemnica sosnowego dworku.

Wydane przez
Wydawnictwo Prozami

Spodobało mi się jak Małgorzata Kursa napisała “Tajemnicę sosnowego dworku”. Atmosfera powieści ma w sobie tajemnicę, ciepło, serdeczność i wiele życzliwości. 

Bohaterami powieści są przyjaciele. Marta i Michał, Olieńka i Rambo i ich przyjaciele. Ważna postacią jest Kasia, jedyna niezamężna, która może chęć na zmianę stanu cywilnego by miała, ale ewentualny mąż nie wierzy, że w małżeństwie bywa dobrze i broni się przez ogarniającym go coraz silniej uczuciem. 

W tytułowym sosnowym dworku zamierzają osiąść dwie fundacje - pomagająca rodzinom narkomanów i samotnym matkom. Zanim jednak będzie można zająć się działalnością statutową trzeba wyremontować budynek. Pewnego dnia okazuje się, że położony nieopodal kościoła dworek, przeznaczony niegdyś na szpital, zamieszkują dwie kobiety. Zuzannę i Mariannę widzą tylko kobiety, i to one, w imię przyjaźni międzypokoleniowej dbają o to, by pamięć o rodzie Molnarów nie zaginęła.

Atmosfera stworzona przez Autorkę sprzyja jesiennym wieczorom. Dobrze jest czytać o przyjaciołach, którzy wiedzą, że mogą na siebie liczyć, którzy sprzeczają się mając do siebie wiele sympatii, którzy niczym najlepsza rodzina zarażają życzliwością.

Mam nadzieję, że to nie jest ostatnia książka Małgorzaty Kursy.

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Narobiłaś mi ochoty na przeczytanie tej książki :) I w związku z tym już pędzę dodaj ją do listy książek poszukiwanych ;)

Monika Badowska pisze...

Książkowo,
:)

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger