Temple Grandin

Czas jakiś temu obejrzałam film o Temple Grandin. Pewnie nie wiedziałabym ani o tej niezwykłej postaci, ani o filmie, gdyby nie to, że przeglądając stronę wydawnictwa Media Rodzina trafiłam na informację o wręczeniu odtwórczyni głównej roli Złotego Globu oraz o planach wydawniczych związanych z publikacją książek Temple Grandin.

Bohaterka filmu jest doktorem nauk o zwierzętach. Jest także osobą autystyczną. Poznajemy jej historię od dzieciństwa, poprzez dojrzewanie związane z walką o normalność i dorosłość, w której nadal musi borykać się brakiem tolerancji. Równocześnie obserwujemy to, w jaki sposób Temple zdobywa uznanie w środowisku skupionym na zwierzętach hodowlanych, jak jej inwencja twórcza sprawia, iż zwierzętom okazuje się szacunek.

Przejmujący film. Czekam z wielką niecierpliwością na książki.

6 komentarzy:

Pemberley pisze...

Film zrobił i na mnie wrażenie, książki mogą mieć ciekawą perspektywę ...

Monika Badowska pisze...

Pemberley,
też jestem ich ciekawa.

asica.p pisze...

ale ksiązki juz dawno byly wydane,tylko nie pamietam jakie wydawnictwo,ja korzystalam z jej książki pisząc pracę magisterską w 2000 roku
pozdrawiam

Monika Badowska pisze...

Asica,
w katalogu Biblioteki Narodowej jest tylko "Byłam dzieckiem autystycznym". Te o zwierzętach to chyba pierwszy raz zostaną wydane.

Teano pisze...

Czytałam przed laty jej "Byłam dzieckiem autystycznym" Bardzo ciekawa książka. Polecam i cieszę się, że wznowią. Gdzie można obejrzeć ten film?

Monika Badowska pisze...

Teano, też czytałam. Teraz zamówiłam w bibliotece o myśleniu obrazami.

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger