Felis domesticus ludens

Zanim zamieszkała z nami Nusia pudełko z zabawkami stało zamknięte, bo Sisi wystarczała piłka, a Gusia nie wykazywała zainteresowania zabawą. Gdy pudełko, już otwarte, zaczęło wędrować do łazienki, kuchni i pokoju, Gusia zainteresowała się nim i jego zawartością. Skutek tego taki, że Gusia zaczęła się bawić!

Dziś pudełko stało w pokoju. O 4:15 usłyszeliśmy miarowe stukanie. Naszym zaspanym oczom ukazała się Gusia próbująca wydostać coś z pudła. Po kilku minutach starania zakończyły się sukcesem, ale to był dopiero początek. Gusia podrzucała wyciągniętą zabawkę, skakała na nią, uciekała jej (choć zabawka nie czyniła nic, aby Gusię złapać), atakowała z ukrycia skradając się podstępnie. Zabawa była na tyle atrakcyjna, że aż Sisi porzuciła drzemkę na stolikowej półeczce, a i Nusia wyjrzała zaspana z koszyczka. Po chwili ganiały się wszystkie trzy, ale najważniejsze z tego jest to, że Gusia się bawi:)

2 komentarze:

hersylia810 pisze...

Nie ma to jak obejrzeć dobry spektakl nad ranem. Cieszę się z Wami.

kociokwik pisze...

Hersylio,
nocne widowiska zdarzają się rzadko i tym bardziej trzeba je cenić:) Nawet jak przyjdzie się człowiekowi obudzić o 6, bo kocię po wizycie w kuwecie dość brudne mości się na ludziej poduszce i przystępuje do toalety rozsiewając zapachy dalekie od przyjemnych;)))

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger