Cathy Hopkins. Niewinne kłamstewka i szczere prawdy.


Wydane przez
Wydawnictwo Egmont

Pierwszy tom serii „Kocha, lubi, szanuje…” byłby czytadełkiem dla młodszej młodzieży, gdyby nie ważny problem jaki autorka przemyca pod historią nastolatek zakochanych w jednym chłopcu, martwiących się o to, co na siebie włożyć i zastanawiających się jak zerwać z chłopakiem.

Główna bohaterka jest nieco inna niż dziewczęta, jakie spotykamy zazwyczaj w owych, wspomnianych przeze mnie, czytadełkach. Ma troje rodzeństwa i tatę, a jej mama zmarła kilka lat wcześniej. To nakłada na Cat o wiele większe i poważniejsze obowiązki niż te, jakie mają (lub nie mają) jej rówieśniczki. I może właśnie ta dość nietypowa sytuacja rodzinna czyni z bohaterki książki osobę refleksyjną i próbującą odnaleźć siebie w zawirowanym świecie. Cat staje przez problemem: kłamać czy mówić prawdę? Co jest gorsze? Co lepiej przyjmują ludzie otaczający nastolatkę (choć nie tylko ją, nas przecież też)?

Bardzo podobało mi się wplecenie w historyjkę o nastolatkach rozważań etycznych. Ciekawa jestem jaki problem dotknie bohaterki drugiej części serii, czyli książki pt. „Idolki”.

Brak komentarzy:

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger