Dan Dye, Mark Beckloff. Wspaniała Gracie.


Wydane przez
Wydawnictwo Galaktyka

Tytułowa Gracie to dożyca, niedowidząca na jedno oko i niesłysząca. Na szczęście jej ubytki zmysłowe nie przeszkodziły Danowi ( a później Markowi i jego dwóm sukom) w obdarzeniu Pieski miłością.

Przeczytałam opowieść o Hienie, która to opowieść spowodowała u mnie wyjątkowo mokre oczy. I, żeby sobie poprawić humor sięgnęłam po książkę o psie. Fakt – autorzy pisząc o ulubionych zwierzętach wykazywali mnóstwo humoru, ale i tak moment kończący książkę był przejmujący i znów się wzruszyłam…

Gracie spowodowała ogromną zmianę w życiu Dana. Pokazała mu sens życia, nauczyła cieszyć się każdym odczuwanym dobrem, a co więcej – za jej inspiracją obydwaj mężczyźni znaleźli sposób na interes życia i z wiernymi Dottie, Sarah i Gracie u boku otworzyli „Piekarenkę pod Trzema Psami”.

Dan i Mark stworzyli swoim psom świetne miejsce do życia. A nam, czytelnikom, zaserwowali wyjątkowo radosne, pocieszne i ujmujące portrety codzienności z psami. Sceptykom ta książka otworzy oczy na różnorodność psich osobowości, a tych, którzy kochają zwierzęta, ucieszy kolejna - świetnie opowiedziana – historia wielkiej przyjaźni łączącej psa i człowieka.

Brak komentarzy:

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger