Kate McCabe. Bar przy plaży.

Wydane przez
Wydawnictwo DolnośląskiePowieść Kate McCabe wydana w serii „Do torebki” zaprasza na Costa del Sol. Bohaterowie powieści, młodzi ludzie z różnym bagażem doświadczeń, spotykają się w barze U Pedra i owo miejsce staje się dla nich ważne, a jednocześnie łączy ich – dotychczas sobie obcych – w grupę oddanych sobie przyjaciół.

Emma Dunne jest właścicielką rodzinnej firmy poligraficznej, która w rozliczeniu od bankrutującego klienta otrzymała akt własności baru U Pedra. Claire Green, zdradzona przez ukochanego mężczyznę, gnębiona przez nadambitną matkę, która cierpi, bo dziewczyna poświęciła się sprzedaży nieruchomości, a nie pracy w sądzie. Kevin Joyce, były muzyk rockowy, sprzedaje w barze U Pedra i stara się odsuwać od siebie myśl o powrocie do Dublina. Mark Chambers to właściciel cieszącej się popularnością agencji reklamowej, wciąż cierpiący po śmierci żony.

Wszyscy pochodzą z Irlandii a trzeba było, by trafili na hiszpańskie wybrzeże, by mogli się poznać. Relacje jakie ich łączą są coraz silniejsze, bar okazuje się miłym miejscem, ale z niemiłymi obciążeniami finansowymi, a całość opowieści doskonale pasuje do wczesnojesiennych dni – można wspomnieć dni spędzone na plaży, w plażowym barze, szum morza i przyjemność zanurzenia się w nim. Kto nie spędził urlopu nad morzem ma asumpt do tego, by planować już kolejny wypoczynek. Może właśnie na Costa del Sol?

Brak komentarzy:

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger