Małgorzata Czyżowska. Elementarz przedszkolaka.

Wydane przez
Wydawnictwo Zielona Sowa

Z "Elementarza przedszkolaka" korzystam już kolejny miesiąc. Mimo, że nie pracuje w przedszkolu, doceniam pomysły Pani Czyżowskiej i często albo się nimi inspiruję albo po prostu z książką w ręce omawiam z uczniami niektóre zagadnienia.

Książka, logicznie, zaczyna się od omówienia rodziny i domowników. Później dzieci uczą się jak bezpiecznie dojść do przedszkola i z tegoż przedszkola wrócić - równie bezpiecznie - do domu. Kolejny etap to przedszkole, funkcjonowanie w nim dziecka, czyli szeroko zakrojona socjalizacja i oswajanie z nowym miejscem, nowymi osobami.

Po zakotwiczeniu wiadomości podstawowych pora przejść do odkrywania tajemnic życia. Autorka wygodnie podzieliła rok na jesień, zimę, wiosnę, lato i zaprosiła przedszkolaki w radosną, pełną nowych rzeczy podróż przez przyrodę.

Dzieci uczą się rozpoznawać drzewa, grzyby, owoce poznają zwierzęta i ich postępowanie uwarunkowane porami roku, czytają wiersze dobrane do omawianej tematyki, wędrują z bohaterami książki przez labirynty, kolorują obrazki związane w konkretnymi świętami. Poznają Polskę, figury geometryczne, cyfry i zasady segregacji śmieci.

W książce Małgorzaty Czyżkowskiej dzieci znajdą podstawowe wiadomości, budulec, na którym oprą wiedzę zdobywaną w kolejnych latach, wiadomości, które podane w atrakcyjny i sprawny sposób przez Autorkę mają szansę stać się tym, do czego dzieci będą się odwoływały poszerzając wiedzę i umiejętności.

Brak komentarzy:

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger