Andrzej Marek Grabowski. Afera Smoka Nudożera.


Wydane przez 
                                                                                                                                          Wydawnictwo Literatura

W pewnym miasteczku, w Cichoszewie, mieszka wraz z rodzicami i bratem królewna Emilka. Wiedzie zwyczajne, pełne ciepła rodzinne życie. Razu pewnego, tuż po obudzeniu się, Emilka zobaczyła żyrafę. Żyrafa Stefania uciekła z cyrku i postanowiła zamieszkać z rodziną dziewczynki. Niestety, wkrótce okazało się, że tata Emilki musi wyjechać do Brytanii, by walczyć z groźnym smokiem. Emilka została z mamą, bratem i Stefanią, a tata - za którym natychmiast dziewczynka zaczęła tęsknić - wyjechał. Ale bez taty źle się działo - mama miała czerwone oczy, kot zaczął szczekać, pies miauczeć i Emilka postanowiła podążyć za tatą i wspomóc go w walce ze smokiem Nudożerem. I tu dopiero zaczyna się właściwa historia...

Andrzej M. Grabowski w swojej książce podkreśla rolę rodziny i przyjaźni. Czyni też wyraźne nawiązana do legend o smokach i dzielnych rycerzach, a dzięki temu, że jego opowieść toczy się we współczesnych nam czasach dzieciom będzie łatwo przyjąć przekaz płynący z historii o królewnie Emilce i smoku Nudożerze.

2 komentarze:

Oliwia pisze...

Nie znam autora, a więc nie mogłam też czytać serii. Recenzja bardzo zachęcająca. Dopiszę pana Grabowskiego do listy poszukiwanych na przyszły rok.

PS. Mogę podlinkować Twój blog? Chciałabym śledzić i będzie mi dużo łatwiej, kiedy zawiśnie na liście po prawej stronie moich czytelniczych notatek (na które przy okazji zapraszam, bo strasznie mały tam ruch komentatorski: www.zapiskiczytelniczki.blogspot.com).
Pozdrawiam!

Monika Badowska pisze...

Czytelniczko,
:-) Będzie mi bardzo miło, gdy podlinkujesz u siebie adres do mnie. Serdecznie pozdrawiam:-)

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger