Holly Webb. Kora jest samotna.


Wydane przez
Wydawnictwo Zielona Sowa

Książki Holly Webb pojawiały się już na blogu kilkukrotnie i za każdym razem jest tak, że doceniam to, co pisząc opowiadania o zwierzętach adresowane do dzieci, robi Autorka. Wobec wciąż obecnych doniesień medialnych o tym, jak źle traktujemy zwierzęta, taka akcja uświadamiająca jaką przeprowadza Holly Webb jest skarbem. Być może nieco cukierkowym, ale nieodmiennie skarbem.

Kora to radosny, pełen życia szczeniak. Zajmuje się nim przede wszystkim Waldek, bo jego młodsza siostra, Helenka, boi się psów. Jednak gdy chłopiec ulega wypadkowi, a Kora z tęsknoty i nudów zaczyna psocić, to Helenka zdobywa się na odwagę i zaczyna chodzić na szkolenie z psem.

Książki Holly Webb uczą odpowiedzialności. Pokazują, że to nie pies jest winien różnych rzeczy, które nam przeszkadzają, ale to my, lekceważąc jego naturę i potrzeby, dopuszczamy do niepożądanych zachowań. 

Serdecznie polecam - duża czcionka, sprawnie napisana opowieść, doskonała książka na samodzielną dziecięcą lekturę.

P.S. Powstała strona serii - zaopiekujsiemna.com.pl  Dzieci znajdą na niej grę polegającą na sprawowaniu opieki nad zwierzęciem, rodzice informacje o serii, a nauczyciele - scenariusze lekcji.

3 komentarze:

sabinka.t1 pisze...

Nasza ukochana seria :) Choć wolimy kocie opowieści:)

Isadora pisze...

Uwielbiam książeczki z tej serii - i w przeciwieństwie do sabinki, wolę psie historie:)
Pozdrawiam serdecznie!

Monika Badowska pisze...

Sabinko, Isadoro,
a mnie bez różnicy - lubię i kocie, i psie opowieści:-)

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger