Olga Rudnicka. Lilith.


Wydane przez
Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Lidia i jej mąż Piotr wprowadzają się do domu odziedziczonego po stryju Piotra, a stojącego na obrzeżach Lipniowa. Miasteczko znane jest z tajemniczej, okultystycznej, historii, którą mieszkańcy podsycają urządzając sabaty, dekorując swoje domy i miejsca pracy postacią Lilith lub innymi, okultystycznymi, symbolami.

Lidia zaprzyjaźnia się z Edytą, właścicielką księgarni, a Piotr spędza coraz więcej czasu w towarzystwie osób, które budzą niepokój jego żony. W dodatku, w okolicy, zdarzają się tajemnicze zaginięcia młodych kobiet o określonym typie urody. Spodziewającą się dziecka Lidię dręczą koszmary i ogarnia coraz większy strach.

Dawno nie czytałam książki, w którą tak trudno było mi uwierzyć, jak w tę. Bohaterowie wydawali mi się podrywani od siebie, relacje wzajemne tchnęły sztucznością, a całość nie przekonywała do siebie ku mojemu wielkiemu żalowi.

7 komentarzy:

Pieguska pisze...

Moje wrażenia jak najbardziej pozytywne, wciągająca i nawet miejscami nieprzewidywalna fabuła. Młoda autorka dopiero szlifuje swój warsztat pisarski, więc i niedociągnięcia się pojawiają. Lektura dla przyjemności :)

viv pisze...

W końcu opisujesz coś, co już przeczytałam :)
Fabuła ostatecznie mnie wciągnęła, ale dużo kartek minęło, zanim ta sztuczność, o której piszesz, przestała mi przeszkadzać w czytaniu :)

Monika Badowska pisze...

Piegusko,
ważne, że Autorka pisze, bo już jej "Natalii 5" jest rewelacyjne:-)

Viv,
:-)

madana pisze...

Nie udało mi się tej książki skończyć.

madana pisze...

Nie udało mi się tej ksiązki doczytać do końca.

Lina pisze...

A ja czytałam tą powieść z przyjemnością :) nie wiem dlaczego, ale tak jakoś mnie porwała od samego początku - może to dlatego, że są "moje klimaty". Za to "Natalii 5" sprawiło, że ryłam ze śmiechu w głos, a ludzie wokół dziwnie się patrzyli :D

Monika Badowska pisze...

Madana,
ja doczytałam...

Lina,
"Natalii 5" przebija wszystko:-)

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger