SąsiadkaSisuleńka poznaje sąsiadów. Spacerować polubiła namiętnie. Pozwala mi rano nieco się obmyć, zrobić sobie kawę, a potem już siedzi pod drzwiami i domaga się wolności. Po południu znów zaczyna spacery i wtedy albo Z. wędruje z kotem na papierosa albo ja siedzę na progu i czytam książkę a kot spaceruje. Nie wypuszczona na korytarz Sisi miauczy bardzo głośno i bardzo rozpaczliwie. Sisul lubi też, jak ją na korytarzu zostawimy. Drzi od mieszkania muszą być szeroko otrwarte, żeby kocik mógł się szybciutko schować, jeśli któryś z sąsiadów zbyt energicznie będzie otwierał drzwi od mieszkania. Gdy spaceruje sama, często zasiada na wycieraczkach sąsiadów.

Na korytarzu są wejścia do sześciu mieszkań. Jedno zajmujemy my. Obok mieszka pani, której Sisi jeszcze nie miała okazji poznać. Z drugiej strony mieszka pani, której wycieraczka jest ulubioną wycieraczką Sisi. Pani stwierdziła, że to śliczny kotek i wyraziła zgodę na okupowanie wycieraczki. Po drugiej stronie mieszkają sąsiedzi z psem (tak, tak - to ten sąsiad, który mówił do Sisi per "moja przyjaciółko"), których Sisi często wita przy drzwiach wejściowych na korytarz. Często też robi kokoszkę na ich wycieraczce. Podejrzewam, ze z drugiej strony podobną kokoszkę, choć z pewnością nie tak udaną, robi pies sąsiadów. Na wprost nas mieszkają sąsiedzi z dziećmi. Sisi uwielbia podsłuchiwać pod ich drzwiami. Dała się już pogłaskać sąsiadce, małej sąsiadce, a sąsiada wita w drzwiach od korytarza i kwiczy do niego uciekając. W ostatnim mieszkaniu mieszka ktoś, kogo jeszcze nie miałyśmy okazji poznać i kogo Sisi nie miała szansy olśnić swoim kocim urokiem.

sobota, 24 listopada 2007

Komentarze:

Gość: , gfu65.internetdsl.tpnet.pl
2007/11/24 18:23:15
Toż to najpiękniejszy kot jakiego kto posiadał na tej planecie a jaki przydatny w dobrosąsiedzkich stosunkach,szczęście ,że sąsiedzi lubią zwierzątki czego napewno nie mogę powiedzieć o naszych sąsiadach przyznaję to ze smutkiem ale tak jest:(no i będzie problem ze spacerami korytarzowymi!!!
aga_ata
2007/11/24 18:50:14
Koty są po prostu sąsiedzkie! :-D kochana ja wpadam tutaj, podziwiam zdjęcia, ale czasami zapominam coś napisać:* poprawię się!
mbmm
2007/11/24 22:00:59
Aga_ato, ja nie z wyrzutem, tylko z niepokojem:)))
Cieszę się, że zaglądasz, pozdrawiam i życzę dobrej niedzieli:)

Brak komentarzy:

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger