Aleksandra Marinina. Zabójca mimo woli.Wydane przez
Wydawnictwo W.A.B.

Kryminały Marininy polubiłam od pierwszego z nimi spotkania. Bohaterkę, Anastazję Kamińską również.

U Anastazji Pawłownej pojawia się przyrodni brat. Ma kochankę i podejrzewa ją o to, że jest współpracowniczką gangu kradnącego dokumenty. Prosi siostrę o pomoc.

Pewien jedenastolatek, obdarzony geniuszem zarówno poetyckim jak i malarskim, zostaje zamordowany w wyniku zakładu kilku niedojrzałych młodych ludzi będących na bakier z prawem. Jego matka popada w dewocję i wymusza na mężu, by ten wymierzył karę zabójcom synka, siostra Liza zostaje umieszczona w szpitalu psychiatrycznym, a generał Wakar żyjący odtąd w cieniu zmarłego syna i wśród dwóch kobiet, które kocha, a które straciły rozsądek, stara się zaspokoić pragnienie żony.

Drogi Daszy i Wakara nie schodzą się, a jednak ci, którzy śledzą dziewczynę i są śledzeni przez wojskowego to te same osoby. Czy Natasza będzie umiała powiązać obydwie sprawy? Czy odgadnie, o co toczy się gra?

Marinina ciekawie przedstawia swoich bohaterów. Zapewnia im cechy jakich czytelnik oczekuje od spełniającego rolę bohatera i ozdabia czymś, co zaskakuje. Sytuacje, w których każe brać udział bohaterom powieści są opisane zdecydowanie i prosto. Choć rozwiązania owych sytuacji już takie nie są.

Bardzo podobały mi się sceny spotkań Anastazji z Daszą. Majstersztyk:)

Brak komentarzy:

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger